Niinistö ei halua kahden välisiä

huoltajuussopimuksia Venäjän kanssa - RAUTAA SAULI.Venakoiden kanssa ei pidä tällaisia sopimuksia tehdä,Venäjänkin pitäisi vaan katsoa sitä omaa olematonta demokratiaansa - eikä puuttua Suomen asioihin.

halonen muuten olisi tähänkin sopimukseen suostunut.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...ei presidentti päätä tuotakaan. DDD

Äänestä

Kysyitkö Halosen mielipidettä tästä asiasta, vai keksitkö sen ihan itse?

Äänestä

Ja mitä Sale teki asian hyväksi? Ei mitään. Eikä saa muutakaan aikaiseksi, ainakaan Suomen kansalaisten hyväksi.

Äänestä
  • Mitä halonen teki 12 vuoden aikana nuorten syrjäytymisen ehkäisemisen eteen,tai mitä hän teki vanhusten aseman parantamiseksi?

    Äänestä

Presidentti Halonen ei suostunut kahdenvälisiin sopimuksiin Venäjän kanssa omana presidenttikautenaan.
Kyseessä oli juuri sama asia, mikä nytkin on esillä.

Äänestä

Jos Venäjän demokratia on olematonta, niin Suomen ns.demokratia on vielä olemattomampaa. Suomessa päättävät mainostoimistot presidentistä. Sale-vale-persidentti ei kuuntele Suomen kansalaisia, vaan eurooppalaisia huijaripankkeja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sillä lailla kirjoitti:

huoltajuussopimuksia Venäjän kanssa - RAUTAA SAULI.Venakoiden kanssa ei pidä tällaisia sopimuksia tehdä,Venäjänkin pitäisi vaan katsoa sitä omaa olematonta demokratiaansa - eikä puuttua Suomen asioihin.

halonen muuten olisi tähänkin sopimukseen suostunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu