Vihreät on yksi Suomen 4 turhasta puolueesta

jаnne

9

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mansen Montesquieu

      Äänestäjät sen ratkaisevat, eikä yksi satunnainen Uuno Suoli24 -palstalla.

    • ttttgg

      Myös sosialistit ja vasemmisto ovat turhia. Ajatteleppa. Kaikki maailman sodat mitä niitä onkaan . Kaikissa on hyökkääjä ollut joko kommarit tai sosialistit.
      Tällä hetkellä maailman ongelmallisimmat valtiot ovat poikkeuksetta sosialistisia.
      Mikään maa joka on ei sosialistinen ei aiheuta ongelmia.
      Missä sosialistit siellä aina myös ongelmaSuomi on esimerkki maa. Meistä ei nyt ole ongelmaa. Se taas johtuu siitä että vasemmisto puolueisiin kuuluu alle 30%Jos maamme olisikin enemmistöltään sosialistinen. Me olisimme ongelma muille. Niin se vaan on.

      • niinkö?

        Tuota noin.... Ehkä kuitenkin kannattaisi oikeasti tutustua siihen mitkä maat sotivat ja mitkä maat ovat aloittaneet sotia. Huomaat silloin, että väitteesi on pikkaisen tyhjän päällä.


      • Olet väärässä myös tuon puolueisiin kuuluvien suhteen. Jäsenmäärät ovat paljon pienempiä kuin puoluetta äänestäjien määrät. Vasemmistopuolueisiin kuuluu noin 1,1 % suomalaisista, oikeistopuolueisiin 4,6 %.


    • mitä milloinkin

      Makuasia mikä on turhaa, itse pidän aika turhana puoluetta joka ei uskalla ottaa hallitusvastuuta ja tyytyy huutelemaan oppositiossa itsestäänselvyyksiä sekä kummallisia kaskuja.

      • jаnne

        se on persut :P persut on Suomen 2. turhin puolue :P


    • Tee omasi

      Satutko tietämään ettei toisten keskustelupalstoja saa omia luvatta?

      • jаnne

        tä?


    • jаnne

      muut 3 puoluetta ovat:
      keskusta
      persut
      ja ipu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      154
      7714
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      222
      5735
    3. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4638
    4. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4246
    5. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      76
      3963
    6. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      32
      3888
    7. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3001
    8. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      109
      2926
    9. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      73
      2433
    10. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      115
      2352
    Aihe