http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=818854
Vihreät on yksi Suomen 4 turhasta puolueesta
9
67
Vastaukset
- Mansen Montesquieu
Äänestäjät sen ratkaisevat, eikä yksi satunnainen Uuno Suoli24 -palstalla.
- ttttgg
Myös sosialistit ja vasemmisto ovat turhia. Ajatteleppa. Kaikki maailman sodat mitä niitä onkaan . Kaikissa on hyökkääjä ollut joko kommarit tai sosialistit.
Tällä hetkellä maailman ongelmallisimmat valtiot ovat poikkeuksetta sosialistisia.
Mikään maa joka on ei sosialistinen ei aiheuta ongelmia.
Missä sosialistit siellä aina myös ongelmaSuomi on esimerkki maa. Meistä ei nyt ole ongelmaa. Se taas johtuu siitä että vasemmisto puolueisiin kuuluu alle 30%Jos maamme olisikin enemmistöltään sosialistinen. Me olisimme ongelma muille. Niin se vaan on.- niinkö?
Tuota noin.... Ehkä kuitenkin kannattaisi oikeasti tutustua siihen mitkä maat sotivat ja mitkä maat ovat aloittaneet sotia. Huomaat silloin, että väitteesi on pikkaisen tyhjän päällä.
Olet väärässä myös tuon puolueisiin kuuluvien suhteen. Jäsenmäärät ovat paljon pienempiä kuin puoluetta äänestäjien määrät. Vasemmistopuolueisiin kuuluu noin 1,1 % suomalaisista, oikeistopuolueisiin 4,6 %.
- mitä milloinkin
Makuasia mikä on turhaa, itse pidän aika turhana puoluetta joka ei uskalla ottaa hallitusvastuuta ja tyytyy huutelemaan oppositiossa itsestäänselvyyksiä sekä kummallisia kaskuja.
- jаnne
se on persut :P persut on Suomen 2. turhin puolue :P
- Tee omasi
Satutko tietämään ettei toisten keskustelupalstoja saa omia luvatta?
- jаnne
tä?
- jаnne
muut 3 puoluetta ovat:
keskusta
persut
ja ipu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3252144Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata591883Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1081654- 1091405
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1831323- 711295
- 801247
- 221233
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva171177Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois40976