Varakkain pankki suomessa?

kysyin vaan.
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä väliä sillä on?

Nordea ja op jakaa suomessa pankkien asiakkaista yli50% ja suomalaisilla on 100 mrd euroa velkaa josta valtaosa on asuntolainoja.

Jos pankeilla on 100mrd euron saatavat ja esim. Nordean roskapankilla on vastaavan summan verran viivan alla ja periaattteessa kaikkein isoimmalla pankilla on vain kymmenys, niin siinä vastaus.

Eikä varakkaimman pankin asemaa voi selvittää, kun Suomessa ei ole kuin yksi täysipäinen pankki joka on aidosti suomalainen.

Eikä täällä ole kuin joku 6-7 pankkia. Nordean roskapankki OY, OP, Sampo, Tapiola, Aktia, Handelspankki, S-pankki

Siinä oli seitsemän pankkia ja tais olla suurusjärjestyksessä....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iponsalattu kirjoitti:

kysyin vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu