Itse sain parkkisakon 1.8.2012. Hintaa sakolla oli 50e. Ei ollut tuolloin rahaa maksaa ja se sakkokin pääsi sitten unohtumaan... Nyt tuossa 3.10.2012 tuli lasku, jossa mainittiin että mulla on maksamatta parkkisakko arvoltaan 50e ja korotusmaksua 12e :D Eli siis 12 eurolla saa kahden kuukauden maksuajan.
Melko halpaa kun ajattelee "silleen":
Melko halpaa kun ajattelee "silleen":
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pysäköintivirhemaksu on paras maksaa heti pois, vaikka ajattelisi siitä valittaakin. Valvontamaksu taas ei ole mkään sakko tai pysäköintivirhemaksu, vaan sopimus. Sellaisena sinä sen joko hyväksyt tai et hyväksy.
kyllä se kannattaa maksaa myös valvontamaksukin....samalla tavalla sekin tuplaantuu ja jopa tuhat kertaistuu kuten kaveri joka ei maksanut 40 euron maksua ja nyt maksu on liki 7000 euroa käräjäkuluineen....on todella järkevää?