Onko ostaja VR vai sen omistama Pohjolan Liikenne, tämä on vielä auki.
Muitten mahdollisten ostohaluisten kanssa ei neuvotella.
Muitten mahdollisten ostohaluisten kanssa ei neuvotella.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei tietenkään neuvotella kun mikään järkevä yhtiö ei huoli edes ilmaiseksi Helbiä.
Helbin kuljettaja 1.1.2013 vihdoinkin samapalkaiseksi kuin ALT / AKT kuljettajat. Loppuu kuntaliittojen JHL Jyty kusetus.
MOT
Ensin kaatui westend hernerokkineen. Ja nyt helbin kuolinkellot lyö. Entäs seuraavaksi ?
Meidän amerikkalaisten omistama nobinabus haluaa ostaa helbin. Ja palkka tulee hernekeittona 20 litraa hernekeittoa tunnin ajosta. Siellä suomessa kun palkat voi paikallisesti sopia jopa hertsoppa. Ja ylityöpäivästä saa pannarin joka tunti ylityökorvauksena rokan lisäksi.
HELBIN KONKURSSIPESÄÄ EI OSTA KUKAAN TURHA PELKO. SUOMENTURISTIAUTON JA INVATAKSIT NE KYLLÄ SAA MYYTYÄ.
ottaa sen vaaleanvihreän pillerinsä ja asettautua makuulle. Ärskä kun on hieman ns. tajuton ja siten hieman ajattelultaan ailahtelevainen, eli tyypillinnen nykykäytännön ylläpitämä avohoitopotilas. Ärskähänei ole missään yhteydessä asioihin, mutta koittaa saavuttaa jotain sosiaalistatasoa, joka sinänsä on ihan hyväksyttävää ja terapeuttisesti jopa suotavaa, mutta kun todellisuus ei vaan ärskän kohdalla tavoita tavoitetta. Mutta toivotaaan ärskälle ihan sellaisia rauhallisia hetkiä, kera pillereiden. Onhan sekin jokin taso jossa olla.
MIKSI SAISI NE MYYTYÄ, MITÄ OSTETTAVAA NIISSÄ ON? TILAUSAJOSOPIMUKSIA EI VOI MYYDÄ JA KAIKKIEN CHARTER AUTOJEN KIRJAN PITO ARVO ON PALJON ISOMPI KUIN TODELLINEN ARVO.
Palveluauto oy on voitollinen firma. Siitä osaa moni päätellä miksi se ostajia kiinnostaisi. Mutta harva osaa päätellä sen, miksi Helsingin kaupunki näitä nyt eriyttää.
Vihje: Vrt. yksityiset konsernit jotka erottavat sairaat osat terveistä.