http://www.hs.fi/kotimaa/HS-gallup Vihreiden kannatus laskussa Helsingissä/a1305603643694
Ehkäpä väki alkaa pikkuhiljaa käsittämään minkäsortin väkeä nuo viherpunikit ovat. Alituiset takinkäännöt, älkää tehkö kuten me vaan kuten me käsketään, menttaliteetti ja hysteerinen halu poistaa sananvapaus netistä eivät taidakkaan tuoda positiivista palautetta kuten tuo joukkio uumoili.
Ehkäpä väki alkaa pikkuhiljaa käsittämään minkäsortin väkeä nuo viherpunikit ovat. Alituiset takinkäännöt, älkää tehkö kuten me vaan kuten me käsketään, menttaliteetti ja hysteerinen halu poistaa sananvapaus netistä eivät taidakkaan tuoda positiivista palautetta kuten tuo joukkio uumoili.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Uutisesta saa kuvan, että vihreiden äänestäjät ovat siirtyneet persuja kannattamaan. Tälläinen tulkinta on myrkkyä punanutuille mikäli pitää paikkansa. Kertoo myös siitä, että kaikki äänestäjä eivät suinkaan ole puolueiden sätkynukkeja vaan vaihtavat leiriä tarpeen niin vaatiessa.
Melko voimakasta kyllästymistä nykymenoon on aistittavissa vaikka nyt onkin kyse vasta kuntavaaleista.
Väkisin hallitukseen tunkeutuminen vaatii rivakkaa pusakan kääntelyä ja nöyrää asennetta oikeisiin puolueisiin nähden.
Tässä muudan punikki oulusta. Antaisitko äänesi hänelle?
http://www.oulunvaalipiirinvihreat.fi/wp-content/uploads/2012/04/omakuva.jpg
Tuossahan oli erään Tawjan piirteitä...vähän photoshopattu kädellä..
Tyypillisen puuikin näköinen otus!
Kyllä siinä alkaa tulemaan vihreillä löysät housuun,kun teolliset duunit katoaa suomesta eikä töitä ole siinä ei vihreä aate auta ku joutuu leipäjonoon.
Vihreitten mukaan lasten raiskaaminen pitäisi hyväksyä osana "Globalin vastuun strategiaa" .
Haistakaa paska !
Vihreät ovat akateemisten kukkahattutätifeministien ja naivien alle 35-vuotiaiden 'miesten' puolue. Alkujaan se oli luonnon puolue, mutta nykyisin näiden erityisryhmien puole. Ei nuuta kuin vihreistä muuto persuihin. Näin se menee.
Onks noi muuten itseasiassa koskaan TEHNY yhtään mitään noitten omien kannattajakuntiensa hyväks? Jotai "nurmikolla-tallaaminen-kielletty" lakejahan ne kyllä on ainaki ehotellu, mit välittääks ne tosissaan noist äänestäjistään oikeesti yhtään?
Valtion ohjaaminen on sen verran vaativa homma että sinne ei saisi viherhihhuleita
kelpuuttaa yhtään. Osaavaa talousihmistä ja neuvottelukykyisiä toimeen ja nämä
epämääräiset kitisijät ja tökeryyksien ehdottelijat valvottuun hoitoon.
Eli sinnetänne , torssit .
Kokonaisuutena olisi asiallista ettei yhtään naispuolista koko hallintoon. Keksitään kaiken pirun tasapuolisuus ohjeita, eli ohitetaan ammattitaidot kun pitää joku muija tai mamu sijoittaa.
Näkeehän tuo Suomen alennustilassa missä touhu kulkee.
Mutta tässä Wahlroos on oikeassa, että ei köyhien rahoja kuulu säilyttää pankeissa, vaan ihan muualla, kotona piilossa kultaharkoissa.
Pankkiirit voivat silloin siirrellä keskenään omia rahojaan pankeissaan. Mistään ei kuitenkaan tule silloin lisää rahaa ikinä.
Palkkarahatkin vaan suoraan käteisenä kouraan, jokainen maksaa veronsa sitten itse, ilman pankkeja. Eli verorahojakaan on turha pankeissa säilyttää.
Sitten katsotaan miten kauan pankkiireilla menee jotta rahat riittää kun vain siirtelevät pankkien välillä omia rahojaan.
Eli paljonko tulee tuottoa silloin.
No ei onnistu TOIKAAN enää. Vajaa 10 v sitten (olikohan?) sekin laki poistettiin että liksat saa halutessaan myös käteisenä. Nykyään on pakko olla tili!
Kyllä saa jos pyytää, ei mikään laki sitä estä. Voi olla tilinumero jossain Cayman-saarilla, mutta kyllä palkka pitää maksaa käteisenä jos työntekijä niin haluaa.
JA vielä kahden viikon välein.
Älä edes yritä naurattaa väittämällä että työn tekijän palkka pitäisi maksaa pankille, mikään laki tuota ei kyllä määrää..
Etsipä lakipykälä mikä määrää että työntekijän palkka on maksettava pankille, eikä työntekijälle?
Tosiaan mikään laki ei tätä estä että aina vuoden lopussa käy vaan maksamassa Suomen Keskuspankille verot kerralla kaikki omat verot suoraan.
vihdoin heränneet tajuamaan asioiden tilan.
PS Itäkeskus on hirvittävä paikka ja tuleva muslimighetto.
persut lol
Vihernarkit hyväksyvät ja ihailevat kaikkia muita paitsi työssäkäyviä heteroita ja heteropariskuntia, eli normaaleja, joita nähdessään vihan ja halveksunnan kiilto nousee heidän kellertäviin, visvaisiin silmiinsä.
Verojen maksamisen voi suorittaa kerralla ennen joulua, jos jää vähän vajaaksi, niin lisää sitten maksua valtiolle lisämaksupäivänä.
Ei mitään järkeä ole ennakkoveroja maksella, ja palkat käteisenä vaan ja heti kouraan 2 viikon välein joka on laillista, kuukausi ei ole mikään mitä työnantaja voi vaatia edes.