Vaaliraha käryä demarileirissä,

Kaiken päälle Osuuskunta Tradeka-yhtymä jakaa sen edustajistoon, hallintoneuvostoon ja hallitukseen kuuluville kunnallisvaaliehdokkaille (demareita suurin osa) 500 euron kunnallisvaalituen. Viime eduskuntavaaleissa osuuskunta tuki tuhannella eurolla yhteensä 45 ehdokasta.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

lykkäämään nyt mikrofonia demarien kurkkuun, hopi hopi,,

Äänestä

esitutkinnan voisi vaalien alla alkaa ja käräjät sitten eduskutavaalien alla

Äänestä

Halosen tarjan Ay miljoonat
Raha pestiin monen mutkan kautta.

Äänestä
  • sijoitusasuntojen rahoitus olisi syytä tuoda päivänvaloon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeusjuttuja ? kirjoitti:

Kaiken päälle Osuuskunta Tradeka-yhtymä jakaa sen edustajistoon, hallintoneuvostoon ja hallitukseen kuuluville kunnallisvaaliehdokkaille (demareita suurin osa) 500 euron kunnallisvaalituen. Viime eduskuntavaaleissa osuuskunta tuki tuhannella eurolla yhteensä 45 ehdokasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu