JENKEISSÄ ON KUNNON OIKEUSLAITOS;

http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194771101879/artikkeli/kohuvalmentaja sai pitkan tuomion hyvaksikaytosta loppuelama vankilassa.html?s=k
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suomessa yhteiskuntapalvelu päiväkodissa.

Äänestä

jokaisella osavaltiolla oma oikeuslaitoksensa ja tuomiot vaihtelevat reippaasti.

Esim. Texasissa voi saada satoja vuosia vankeutta, koska tuomioita ei yhdistellä.

Äänestä

Suomessa samasta pari vuotta vankilaa

Äänestä
  • Huutavan työvoimapulan ratkaisijat pääsevät puolella siitäkinav

    Äänestä

  • vwaawew kirjoitti:

    Huutavan työvoimapulan ratkaisijat pääsevät puolella siitäkinav

    Tottakai viherpunikit on järjestäneet mamu-alennuksen tuomioihin!

    Äänestä

Kaikki homot kuuluvat vankileirille.

Äänestä

Suomesta voitaisiin pistää väkivalta-, huume- ja seksuaalirikolliset venäjälle velkoja vastaan.

Äänestä

Suomi on siitä hauska että jopa rikollisuutta voi kokeilla kerran ilmaiseksi jos siitä vaikka saisi oman ammatin.

En kyllä tiedä voiko ketään rangaista niin että se on oikean mukainen teko. Ehkä raiskaajilta pitäisi poistaa kivekset niin sitä ei enää huvita panna joten hän ei saa siitä mitään irti. Yksi hyvä keino olisi se että aina kun joku tekee rikoksen hän joutuu pakkotyöhön ajaksi jonka hän istuisi muuten vankilassa ja sen jälkeen häneen polttomerkittäisiin oman rikoksensa tunnus esim. Raiskaajille kulli otsaan jne. Ainakin ihmiset tietäisi kenen kanssa ei kannata jäädä kahdestaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PedofiilitHelvettiin kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194771101879/artikkeli/kohuvalmentaja sai pitkan tuomion hyvaksikaytosta loppuelama vankilassa.html?s=k

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu