OP:n säästötilit

Mistä porukoilla on kokemusta jamitä suositellaan, jos noin 10 keur pistäis sivuun.

Nostaa pitäisi sen max 4 kertaa vuodessa.

- tavoitetili
- kasvutuotto
- jatkuva tuottotili
2455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei taida tuollaisella summalla saada käyttötiliä enempää korkoa.
Muistelen, että piti 30 000 laittaa, että sain hieman paremman koron.

Äänestä

Pankki ei koskaan maksa merkkistä realikorkoa. Aina häviät kun huomiot rahan arvon putoamisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


------- kirjoitti:

Mistä porukoilla on kokemusta jamitä suositellaan, jos noin 10 keur pistäis sivuun.

Nostaa pitäisi sen max 4 kertaa vuodessa.

- tavoitetili
- kasvutuotto
- jatkuva tuottotili

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu