Meillä on mökki pöytyällä ja nyt voimme paikallisilta kysyä täältä jelppiä! (esim no ei nyt tule mieleen mutta sen näkee sitten =)
Voin kyllä kertoa että ensin kun tulinkaan koko paikkaan niin sain tosi mukavan vastaanoton meinaan mies jolla oli taskussa tykki (ase) ja uhkas ampua hutasta meitä jos ei heti lähretä! Oli vissiin häne alue.
Jes!
6
289
Vastaukset
- AP TAAS!!
Ei mitenkään negatiivisella tavalla tätä tarkoittanut MUTTA minun mielestä pöytyä on rauhallinen ja mukava paikka asua!
PS. Mökkeilen täällä en asu mutta en viitsi tänne muuttaa koska mökki on täällä ja pitää mökille hiukan matkaakin olla =)
???KYSYMYS???
Kuuluuko kyrö pöytyään?- Raja railona aukee
Kyllä kuuluu Kyrö Pöytyään. Kyrö on vanhan Karinaisten kunnan keskustaajama. Vanhan Pöytyän kunnan keskustaajama on Riihikoski. Kun Karinainen ja Pöytyä liittyivät yhteen, oli uuden kunnan nimiehdotuksista vahvasti esillä Pörinäinen. Pöytyä kuitenkin jäi nimeksi. Vanhan Yläneen kunnan keskustaajama on Yläneen kirkonkylä. Nyt nämä kolme vanhaa kuntaa on yhtä suurta Pöytyän kuntaa.
Pian Pöytyä nielaisee sisäänsä myös Auran, Oripään, Loimaan ja tuleva Suur-Pöytyä ulottuu aina Uralille asti.
- pöytyää<3
Okei!!
Kiitos tiedosta!
mökkini on rakennettu 80-luvun loppupuolella ja silloin oli karinainen alueena. - 13:07
"Voin kyllä kertoa että ensin kun tulinkaan koko paikkaan niin sain tosi mukavan vastaanoton meinaan mies jolla oli taskussa tykki (ase) ja uhkas ampua hutasta meitä jos ei heti lähretä! Oli vissiin häne alue."
Mistä tässä tarkemminottaen oli kyse? - Khyl khyl
Oltiin metsänreunaan laitettu auto et saatais auto johonkin kun mentiin kalastamaan...
..vähän ajan päästä sielt joku mies huuteli ''auto pois mun pihalta mul on tykki taskus ammun jos se ei liiku heti pois'' en tie se äijä tuli sielt ja autokaan ei ollut keskel tietä vaan aika sivus.- Poliisiasia
Onhan se poliisiasia jos tullaan ampumisella uhkailemaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2213202Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3222813Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.761810Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551715Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?481591- 1221386
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,111342Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171280Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4321274- 1051269