Transformers - Kuun pimeä puoli (2011)

ruthlesscritic

Taisin jossain aiemmassa kommentissa sanoa, että tämä olisi uusista Transformereista huonoin. Nyt olin väärässä. Kyllä tämä oli parempi kuin Kaatuneiden kosto.

Ensimmäiset 30 minuuttia elokuvasta olivat mielenkiintoisia. Sitten keskinkertaisen Megan Foxin korvikkeen vonkaaminen veikin pääosan. Efektit olivat taas upeita ja juonessakin oli tälläkertaa useampi kuin yksi mutka.

Lopun "Lahdataan Punikit" asenne jätti hieman pahan maun suuhun. Suoraansanoen kuvotti. Asialle voi myös tehda jotain täällä:
http://ruthlessmovieblog.blogspot.fi/2012/10/take-action-stop-fouling-optimus-prime.html

Tarkempi arvostelu:
http://ruthlessmovieblog.blogspot.fi/2012/10/transformers-dark-of-moon-2011.html

1

220

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jups...

      Michael Bay on republikaani joka tekee roskaleffoja isolla rahalla.Koska roska myy,ei tuotoksille loppua näy.Ainoa transformers leffoista jonka olen katsonut kokonaan on ensimmäinen, muista olen katsonut satunnaisia pätkiä,eivätkä ne paljon paremmilta vaikuta.Toki monet näyttävät tykkäävät elokuvista joiden periaatteena on:juoni ja näytteleminen helvettiin ja kymmenen räjähdystä on aina parempi kuin yksi.Megan Foxista voi sanoa, että tyttöparan tulisi jättää itsensä leikkauttaminen vähemmälle tai päätyy ennen pitkää plastiikkakirurgian kauhugalleriaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1145
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      773
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      743
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      738
    5. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      231
      705
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      689
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      645
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      622
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      56
      610
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      600
    Aihe