Taisin jossain aiemmassa kommentissa sanoa, että tämä olisi uusista Transformereista huonoin. Nyt olin väärässä. Kyllä tämä oli parempi kuin Kaatuneiden kosto.
Ensimmäiset 30 minuuttia elokuvasta olivat mielenkiintoisia. Sitten keskinkertaisen Megan Foxin korvikkeen vonkaaminen veikin pääosan. Efektit olivat taas upeita ja juonessakin oli tälläkertaa useampi kuin yksi mutka.
Lopun "Lahdataan Punikit" asenne jätti hieman pahan maun suuhun. Suoraansanoen kuvotti. Asialle voi myös tehda jotain täällä:
http://ruthlessmovieblog.blogspot.fi/2012/10/take-action-stop-fouling-optimus-prime.html
Tarkempi arvostelu:
http://ruthlessmovieblog.blogspot.fi/2012/10/transformers-dark-of-moon-2011.html
Transformers - Kuun pimeä puoli (2011)
ruthlesscritic
1
195
Vastaukset
- jups...
Michael Bay on republikaani joka tekee roskaleffoja isolla rahalla.Koska roska myy,ei tuotoksille loppua näy.Ainoa transformers leffoista jonka olen katsonut kokonaan on ensimmäinen, muista olen katsonut satunnaisia pätkiä,eivätkä ne paljon paremmilta vaikuta.Toki monet näyttävät tykkäävät elokuvista joiden periaatteena on:juoni ja näytteleminen helvettiin ja kymmenen räjähdystä on aina parempi kuin yksi.Megan Foxista voi sanoa, että tyttöparan tulisi jättää itsensä leikkauttaminen vähemmälle tai päätyy ennen pitkää plastiikkakirurgian kauhugalleriaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1314665- 213460
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303393Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt493230Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513015Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222839Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325- 92239
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135