Lancer 89 1.3

Bensaongelma

Elikkäs joo, mulla on sellainen pikku ongelma lancer 89 1.3, kaasari mallissa. Kun starttaa voi välillä huomata että bensaa tulee vähän bensansuodattimen läpi, ja heti käynnistyy, käy muutaman sekunnin ja sammuu, eli bensaa ei tule kunnolla, ollaan kokeiltu myös käsipumpulla, eikä bensaa oikein tule, mikä voisi olla vikana?

2

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeesjees

      Luulen ehkä kuitenkin vielä että vika olisi pumpussa, putsailin letkuja ja löin pumpun kiinni, niin bensaa tuli kyllä hiiren verran, juuri ja juuri jaksoi tyhjäkäyntiä käydä jonkun aikaa, eli luulen että vika voisi olla pumpussa, jos ei niin missä sitten?

    • GLXi DeLuxe -90

      1.3 kaasaris on oma mekaaninen pumppu moottori tilassa joka vaikuttaa olevan tapaukses hajoamas joten uusi se ja uusi samalla bensafiltteri..eikä haitaksi ole jos paineilmalla hieman puhallat imuletkuun tankkiin ilmaa,huomio kuitenni että aukaiset korkin ennen sitä ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      173
      6193
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4693
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      54
      4454
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4279
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2692
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2205
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1662
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      133
      1574
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      49
      1494
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1328
    Aihe