Kun tein verolaskurilla laskut etuuksilleni ja palkoilleni, joita saan rinnakkain, tuli molempiin ryhmiin yksinään nollaprosentti. Palkoista meni tietysti sairauspäivärahamaksu. Kun laskin molemmat yhteen, veroa menisi lähes tonni.
Näinkö tämä siis menee?
Näinkö tämä siis menee?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Huonot tietokoneet.
Niin näitä veroja laskeassa tietysti, varsinkin jos tulevaisuutta ajattelee, tulisi ostaa noin puoli Helsingin keskustan kerrostaloista ja laittaa sinne Cray:n supertietokonejärjestelmä, joka tietenkään ei ihan 10 neliökilometrin alueelle mahdukaan.
Silloin voisi ennustella veroja melko luotettavasta, ehkä joku Doom 3 -pelikin silloin saattaisi pyöriä tuollaisella optisella klusteroinnilla monicoreisten /vähintään 6 kautta asema, kesken.
Saattaisi myös auttaa sitten meteoriittien laitokseen jos pitää ennustaa tulevia säitä. Olisi paremmat laskentatehot.