MItä hän tekee saadakseen niin hyvän palkan? Herätkää nyt hyvät PS:n kannattajat!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012101216195255_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012101216195255_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Edes suurten, satoja henkilöitä työllistävien yritysten johtajilla ei ole sellaisia tuloja, kuin yhdenmiehen salkkuyritystä pyörittävällä Jusulalla. Kuinka nenästä vedettäviä te persut oikein olette???
Soinin kannalta on harmillista, että puoluetukea ei voi ohjata suoraan Jusulan tilille. Sen takia tämä poikapari joutuu kehittelemään erilaisia järjestelmiä, joilla puoluetuen siirtäminen tapahtuu näennäisiä palveluita vastaan.
Soinin mukana puolue on ajautunut todella kauas juuriltaan. Persuilla onkn enää merkitystä lähinnä sen sisäpiirin edut varmistavana vaaliorganisaationa, jonka kannatus haalitaan sieltä, mistä se on helpoiten saatavilla. Vähemmistöjen jahtaaminen ja äärioikeiston leikkikehänä toimiminen ovat toistaiseksi tarjonneet parhaat kasvumahdollisuudet. Lisämausteena käytetään kaikkien epäsuosituiksi koettujen asioiden arvostelu ja muu "muuta mieltä" oleminen.
>Edes suurten, satoja henkilöitä työllistävien yritysten johtajilla ei ole sellaisia tuloja, kuin yhdenmiehen salkkuyritystä pyörittävällä Jusulalla. Kuinka nenästä vedettäviä te persut oikein olette???
Minäkin ja kansa paheksumme Jusulalle palkan maksua, toki emme tiedä paljonko hänelle maksetaan, mutta paheksumme silti.
Urheilukenttäkin paheksuu!
Törkeä Petos
Asianajaja Heikki Lampela Soita puhelin 040 503 8484
Persut vaativat öyhöttävät Kreikan talouteen avoimmuutta ja rehellisyyttä. Samaa he eivät vaadi oman puolueen rahankäytön suhteen. Järjetöntä.
http://www.uusimaa.fi/artikkeli/143900-ruohonen-lernerin-poika-ja-taman-tyttoystava-ovat-eduskunta-avustajia
Onko Ruohonen-Lernerin avustaja Maria Sainio sukua Kike Elomaalle (os. Sainio)? Mietin vaan, kun Ruohonen-Lernerin poika on Elomaan eduskunta-avustaja...
Entä Soini ja Jusula? Ovatko pari? Ainakin näyttävät hyvin rakastuneilta?!
Kauheaa!
Jusula on Soinille enemmän kuin pelkkä hyväveli.
>Jusula on Soinille enemmän kuin pelkkä hyväveli.
Voi mahotonta?
Soinilla ja Jusulalla on vielä matkaa miljonääreiksi joten antakaa poikien hoitaa hommansa.
>MItä hän tekee saadakseen niin hyvän palkan? Herätkää nyt hyvät PS:n kannattajat!
Hei pelle luuletko, että saat joutavilla höpinöilläsi meidät yhä enenevät PS. äänestäjät unohtamaan, että meillä on kaikkien aikojen surkein hallitus, oikein hyrrätakkien hallitus, joka vain riitelee rajusti keskenään???
Eheeeei! Emme unohda vaan katsomme oleellisiin asioihin ja tiedämme, että vanhat märänneet korruptoituneet puolueet eivät hallitse vähääkään EU:n rahan lapiointi politiikkaa ja siitä syystä myös kuntien rahoitusta on jouduttu vähentämään miljardeilla.
Kuntaliitospolitiikka on kanssa hallitukselta suorastaan surkuhupaisaa.
Suomen kansan verorahat menevät siis jollekin mainospellelle?!
"Entinen persu" ;)
"Suomen kansan verorahat menevät siis jollekin mainospellelle?!"
Heh, jep!
Mainospellehän niitä menee jopa miljardeja.;)
Ehdotan palkankorotusta Jusulalle, joka kurittaa vanhoja märänneitä puolueita ansiokkaasti.
Jukka tekee hyvän työn edestä sekä takaa, kyllä Timppa tietää??
Oletko sä NOIN ihastunut ala-asteelaisen ainekirjoitustasoiseen ns. lehtiartikkeliisi, että pitää linkittää sitä vartin välein?!?
PS: suosittelen kuitenkin ettet lopeta lupaavaa uraasi McDonalsilla haaveillessasi oikean journalistin urasta! :) ihan noin niinku ystävällisenä vinkkinä! :)
Niin, oman kommentin pikalähetysoikeus pitääkin varata ainoastaan tälle TT:lle. Persuihin kohdistuvaa kritiikkiä ei kestetä yhtään, mutta omassa tekstissä haukkumisella ei ole mitään rajaan.
Käyttävätköhän nuokin persupoijat Tummelia?
Timo-kulta, annatko taas kymppitonnin sieltä köyhiltä ryövätyistä rahoista jos kuiskaan sun korvaan uuden ihanan sutkautuksen..?
..rusohuulet törröllään anukseen..?...ja minä täräytän kiitokseksi konjakkipierun suoraan nokkaan... AAaaaahhhH!!
On todella hellyttävää seurata veromiljoonissa kylpevien pSS aseveljien Timpan ja Jukkiksen kuhertelua ja lepertelyä. Vastaavaa ei olla suomalaisessa politiikassa todellakaan ennen nähty.
Jusula avautui ettän hän on se herkkä osapuoli jonka täytyy välissä päästä katselemaan merikotkia - Timo vaan mennä porskuttaa ja päästelee konjakkaipieruja.
AA kerholaisena Jusula ei voi kiskoa kaljaa Timpan malliin. Timppa joutuu juomaan Jusulankin kaljat.
Onko Jusula alkoholisti?
AA kerholainen ainakin, omien sanojensa mukaan. Oli aikoinaan monta vuotta ryyppy päällä?! Soinin hoviin kuuluvilla pitää aina olla vähintään joku luuranko kaapissa, että pysyvät isä timon edessä helpommin nöyrinä. Ja AA-kerhossahan se Hauveli-Penakin ramppaa.
Rakkautta ei voi mitata rahassa, mutta Jusulan onneksi hänen ystävyytensä voi ja se onkin miljoonaluokkaa.
No hyvä oli tuokin tietää!
Soinille ja Jusulalle ei näköjään mikään riitä?
PUOLUETUET BUDJETIT JA MAINONTA
Tässä suurimpien puolueiden vaalimainontaan käyttämät rahat:
Kepu: 800 000 €
SDP: 500 000 €
KOK: 350 000 €
PERSUT: 170 000 €
Tässä yksittäisten ehdokkaiden kärki:
http://yle.fi/uutiset/porvariehdokkailla_suurimmat_kuntavaalibudjetit/6324242
Ja tässä sitten kaikkien puolueiden saamat puoluetuet, niin sun ei tartte erikseen jokaista laittaa! :) :
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194717363086/artikkeli/puoluetukea yhte...
... Johdossa luonnollisesti kokoomus, joka saa veronmaksajien rahaa: 7 480 000 €
Ja tässä sitten kaikkien puolueiden tilinpäätöstiedot, jos ketä kiinnostaa:
http://www.vaalirahoitus.fi/fi/index/puoluetukiilmoituksia/ilmoituslistaus/tilinpaatostiedot.html
Ja pikkasen kuvagalleriaa muidenkin puolueiden palatseista:
Kokoomuksen puoluetoimisto
http://www.vihrealanka.fi/files/lanka/images/imagefield/4109kok1.jpg
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/uutiset/kotimaa/politiikka_puolueet/142...
Demarit
http://heinolanty.sdp.fi/files/2012/06/SDP-Puoluetoimisto-vierailu-8.6.2...
http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/horizontal/1135247008454.jpeg
Kepu
http://www.suomenmaa.fi/politiikka/4954819.jpg
http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/horizontal/1135256670068.jpeg
Vihreät
http://www.vihreatnaiset.fi/espoo/wp-content/uploads/2012/04/2642012-004...
(ulkokuvaa en löytänyt)
RKP
En edes löytänyt kuvia, mutta hyvin on kansaa vedätetty pienpuolueeksi tämän mukaan kun noin pienellä puolueella varaa kustantaa näinkin arvokas palatsi itselleen:
http://mtv3.mobi/uutiset/uutiset/kotimaa/2012/04/1523140
Montakohan miljoonaa euroa Jusulalle on jo kolattu ja lapioitu veromiljoonia?
Mitä väliä?! Kyllä kansa maksaa!
Jusulointi on tosi kallista. Köyhät maksaa, Timppa nauraa.
Persut on pelkkä huijareiden kerho.
Isä Timo: Ne rahat jotka minulta jää yli, menevät hyvään tarkoitukseen. Jusulalle.
Jusulasta on tullut kroisos samaan aikaan, kun kenttä kituu köyhyydessä. Eihän tässä Soinin talouspolitiikassa ole mitään järkeä.