Haluaisin kysyä voiko yhdellä auton ovella kolaroida toisen kylkeä jos kyljessä (paitsi ovessa kolme puskurin kuvaa) ei muita jälkiä ole?
ovella kolarointi
????
10141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hohhoh! "Ovela kolarointi ja siitä esitetty kyssäri" voisi olla parempi otsikko.
"(paitsi ovessa kolme puskurin kuvaa)"
Minkä puskurin? Sen oven "puskurin" ilmeisesti vai? Eiköhän tuo erikoisesti kuvattu tilanne liene mahdollinen silloin.
Etkös pälli tajua asiaa, aivan hyvät vihjeet oli, siis ovella, yhdellä ainoalla ovella puskuri kylkeen, jo vain ettet tajua. Eikä jälkeä, pliis. Syö sinappia, pliis. Kahdella jalalla, pliis. Onko nyt hyvä olla, pliis.
Haluaisin vastata että, puolukat on hyviä vaikka tomaatit ovatkin loppu juuri tällä hetkellä.
Kyllähän se on mahdollista. Ovi on tosin harvinainen kulkuneuvo joten veikkaan, että vakuutusyhtiöllä voi kestää asian käsittelyssä normaalia kauemmin (jos siis asia viedään vakuutusyhtiölle asti).
On yleinen harhaluulo, että kolme puskurin kuvaa ovessa jollain tavalla estäisi kolareita.
Talvella kun kadulla on jäätä, niin autonovella voisi lasketella helposti jonku auton kylkeen jyrkkämäkistä katua pitkin. Ei sitä voisi estää edes viidellä puskurin kuvalla auton ovessa, ei vaikka ei olisi mitään muita jälkiä, eikä varmaan myöskään millään jäljillä.
Komppaan edellisiä. Mikään tutkimus ei todista että puskurin kuvat ovessa estäisivät törmäyksiä auton kylkeen. Kannattaa vaikka laittaa suojalistat tai viedä auto muualle. Tai ainakin se ovi.
Alkuperäinen kirjoittaja.
Kone meni jumiin viruksen takia ja otettiin käyttöön muualta jase lähti noin.
Siis tilanne oli sellainen, että vasta puoli kiilasi eteeen kolhien vai n minun auton ovea. Mutta kertoi vakuutus yhtiöönsä että kolaroin hänen kylkeä. Omassa autossa tosiaan vain ovessa kolme puskurin jälkeä jotka hän hakkasi siihen (todisteet on).
Vakuutus yhtiön mielestä kyseinen on mahdillista mutta ei tiedä kuinka?
Osaako kukaan täällä kertoa kuinka tuo voisi olla mahdollista.
Provoiletko sinä...?
" Omassa autossa tosiaan vain ovessa kolme puskurin jälkeä jotka hän hakkasi siihen (todisteet on)."
Hakkasi sillä puskurilla? Otti itse irti ja hakkasi kolme jälkeä oveesi? Onko tämä siis ilkivaltaa?
"Vakuutus yhtiön mielestä kyseinen on mahdillista mutta ei tiedä kuinka?"
Olen sanaton. Eihän tosta enää ota selvää kuka ajo kenenkin kylkeen. On siis sana sanaa vastaan. Taitaa olla niin, että olette kolhineet toisianne kahdesti? Tai sitten jompikumpi haluaa vanhoja jälikä toisen piikkiin tai jotain.
Tuossahan se selitys on:
Vakuutus yhtiön mielestä kyseinen on mahdillista mutta ei tiedä kuinka?
USE THE FORCE!
Sinun kai se pitäisi tietää että miten se on mahdollista kun olet ollu mukana tapahtumissa.
Oliko poliisi paikalla? Ilmeisesti ei? Olisi voinut helpottaa jatkoa, kun poliisi olisi kuullut osapuolia tuoreeltaan.
Aika monesti mieli muuttuu kun asiaa pohtii yön yli ja seuraavana päivänä selvä syyllinen ei ole enää yhtään syyllinen.