Palli heilahti alta.

Kataiselle tulee äkäinen lähtö seuraavissa vaaleissa.Ajaa suomen lamaan ja vaikeuksiin tällä kuntasössötyksellä!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koko ajan höpöttää sitä mitä on 15 vuoden kuluttua kunnissa ellei ne nyt kiireen vilkkaa yhdisty. Sen nyt tietää jokainen että on helppo laskea pienissä kunnissa tämän hetkinen ikärakenne, paljonko on suunnilleen eläkeikäisiä (elleivät kuole pois).

Mutta mistä Katainen tietää montako työikäistä lapsenteko iässä olevaa henkilöä muuttaa kuntaan tulevien 15 vuoden aikaan. Muutama 10 lapsinen perhe lisää kivasti asukaslukua. Vai onko tarkoituksena keskittää asukkaat taajamiin, ettei syrjäseudut olisi asuttuina ollenkaan.

Kataisen olisi viisinta suunnitella ainoastaan seuraavaa päivää ja jättää pidemmälle tähtäävät suunnitelmat ja päätökset viisaamille, niin kotimaan kuin EU:kin kohdalta..

Äänestä

Onko sinulla mukamas nk. pallit. Etkös sinä poikakaverisi kanss ole
niitä peuhaamassa.

Äänestä
  • Entäs miksi SINUA kiinnostaa noin paljon homoseksuaalien peuhaamiset?!?!

    Äänestä

  • TimppaTT kirjoitti:

    Entäs miksi SINUA kiinnostaa noin paljon homoseksuaalien peuhaamiset?!?!

    Homokokkari?

    Äänestä

  • TimppaTT kirjoitti:

    Entäs miksi SINUA kiinnostaa noin paljon homoseksuaalien peuhaamiset?!?!

    Ei tässä muita kiinnosta kuin sinua.

    Äänestä

Noh

Äänestä

Kumpi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jyrki menee kirjoitti:

Kataiselle tulee äkäinen lähtö seuraavissa vaaleissa.Ajaa suomen lamaan ja vaikeuksiin tällä kuntasössötyksellä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu