on aikansa elänyt. TT: ä on veivattu jo monta vuotta, laatu senkun huononee. Tämän vuoden TT menee taas farssin puolellle. Piruuttaan äänestäjät taas pitävät tämän vuotisen "pökkelön" .ruudussa.
Tanssii tähtien kanssa
4
253
Vastaukset
- rahastukset pois
Samaa mieltä. Ja kiusaantuminen näkyy jo tuomareissa varsinkin Jukka on hyvin hyvin kiusaantunut kun menny pelleilyksi. Pitänee muuttaa sääntöjä aika lailla eli kansan äänet vaikuttaisi vain osin, mutta taitas mennä tappiolle sitten eli kansa ei äänestäisi tai vähentäisi äänestämistä . Itse on ole vuosikausiin osallistunut noihin "rahastus" ohjelmiin joihin pitäisi soittaa tai tekstata. Koen että ne ovat pelkkää rahastusta. Jos voisi osallistua muuten kuin rahaa laittamalla voisin äänestääkin..
- pisteet uusiksi
Tuossa ketjussa hyvä ehdotus miten pisteytys pitäisi uudistaa. Vaikuttaa hyvältä ja ns tanssijat saisi oikeutta. Muuten menee pelleilyn puolelle jos pisteytystä ei uusita.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=829797
- huono ohjelma
ihan järkky juttu tämä Ratia. Jos oisin R-M Ratia häpeisin itseni nurkkaan. Hän ei tosellakaan tanssi. Millä verukkeella on otettu mukaan?? Mokomakin koikkeloija.
- kiitti, mulle riitti
Samaa mieltä. Alkuvuosien jaksot olivat hyviä, se oli tanssiohjelma. Sunnuntaita oikei odotti, että pääsi illalla seuraamaan kisaa. Nyt ne haalivat kaikki pellet sinne, voi pyhä jysäys sentää. Olokin on niin vaivautunut, kun se yks kekkaloi siellä. No, minä käännän kanavaa siks aikaa, tulen takas, kun se saunatonttu on mennyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 922039
- 581213
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2261098Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971095- 101036
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos64971IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56929Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.87895Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175888Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸42820