Ihalainen jarruttaa koulutusvapaata

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihalaisen Late on vanha puuseppä raksoilta. Ei vanhalta naulanoikojalta voi paljoa odottaakaan.

SAK:n ja työnantajien välillä on se ero että työntekijöiden edustajat ovat usein kouluttamattomia ruosteharjaajia yms. laudan naulaajia jotka on syötetty mahat ähkyiksi ja juotettu päät täyteen ennen neuvotteluja kun taas työnantajat ovat palkanneet neuvottelijoikseen taloustieteilijöitä, asianajajia, tuomareita ym. matematiikan profesoreita jotka puhuvat mukavia jätkäpojalle että päästään hyvään sopimukseen, nimittäin työnantajille ja teollisuudelle superhyvään sopimukseen jossa esim. lakkoilu on kieletty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnen lahja? kirjoitti:

SAK ei vaadi edistämistä
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288508075562.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu