Moraaltonta puuhaa Tiede-lehdessä

Loppui siihen tuon aviisin tilaaminen meidän huusholliin. Törkeän asiaton artikkeli lokakuun lehdessä, samanlaista linjaa on nyt jatkunut kesästä asti. Meidän rahoillamme ei tuollaista tueta.
15111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mikäs artikkeli siellä hihupelleä niin rassasi?

Äänestä
  • Ainakin joku tutkii kys. lehdessä nettipornoa.

    Äänestä

  • Toinen mahdollisuus on tuo "Mistä on tytöt ja pojat tehty. Ei ainakaan synnynnäisistä eroista."

    Sukupuolineutraalisuus ilmeisesti on punainen vaate uskovaisille.

    En kyllä itsekään jaksa uskoa, etteikö miehillä ja naisilla olisi perimästä johtuvia muita eroja kuin sukuelimet, tissit jne.

    Äänestä

EVOKKIEN kanssa yritys erittäin järkiperäiseen väittelyyn on toivotonta.
On sama kuin yrittäisi pelata
pulun kanssa shakkia;(en tosin ole koskaan yrittänytkään)
se kaataa nappulat, paskoo löysät laudalle ja
lopuksi luulee vielä voittaneensa
lehahtaen parvensa luo asiasta kertomaan.

Äänestä
  • Sekoitit sen verran että tuo puluvertaus kuvasi kretujen tapaa "keskustella".

    Etekö te koskaan keksi mitään omaa? Tämäkin vertaus piti kopioida evokkiviesteistä. Näköjään mielikuvituksenne koko arsenaali kuluu raamatun ja luomisen täydennysselitysten pohtimiseen ja keksimiseen.

    Olen huomannut, että alle 5 prosenttiin kretuille osoitetuista asiallisista kysymyksistä tulee vastaus joka edes sivuaa kysymyksen aihetta.

    Ja kun kreationisti saa tieteelliseen tietoon perustuvan vastauksen omaan kysymykseensä, hän ilmeisesti ei juuri koskaan edes lue sitä.

    Äänestä

  • old_profile_11056 kirjoitti:

    Sekoitit sen verran että tuo puluvertaus kuvasi kretujen tapaa "keskustella".

    Etekö te koskaan keksi mitään omaa? Tämäkin vertaus piti kopioida evokkiviesteistä. Näköjään mielikuvituksenne koko arsenaali kuluu raamatun ja luomisen täydennysselitysten pohtimiseen ja keksimiseen.

    Olen huomannut, että alle 5 prosenttiin kretuille osoitetuista asiallisista kysymyksistä tulee vastaus joka edes sivuaa kysymyksen aihetta.

    Ja kun kreationisti saa tieteelliseen tietoon perustuvan vastauksen omaan kysymykseensä, hän ilmeisesti ei juuri koskaan edes lue sitä.

    Kretionistien suosikki on tuo hiekkalaatikkojen äärellä usein kuultu "ite oot"-väite.
    Viimeaikainen suosikki on ollut "ite ootte uskovaisia".
    Tämä hoksasi väännellä vanhan ja osuvan pulu-vertauksen ite oot-muotoon.
    Syvällä sisimmässään siis hihhulikin kuitenkin ymmärtää oikein taikauskonsa laadun.

    Äänestä

  • Niin, ketjun aloittaja on ollut hiljaa kuin kusi sukassa. Tuskinpa hän sentään mikään "evokki" on, aivan tusinatavallinen jeesuspelle.

    Äänestä

Eli tästä voimme päätellä, että Tiede-lehden linja on oikea. Jos kretu vetää palkokasvia sieraimeen, jotain on varmasti tehty kunnolla.

Äänestä

Kretumoraaliton lehti totisesti.

Kerran tuli jopa lehden välissä mukana juliste, jossa oli piin likiarvo muistaakseni 10000 desimaalin tarkkuudella. Kreationistiseen moraaliin muokatussa painoksessa olisi pitänyt olla vain isolla numero 3, niin kuin Raamattu asian opettaa.

Äänestä
  • Samoihin aikoihin kun Draamatun paimentolaiset seikkailivat eestaas aavikolla ja tuhosivat jumalattoman kansan siellä,toisen tuolla,kehitti muuan Archimedes Syrakusalainen menetelmän piin arvon määrittämiseksi tarkkuudella,joka nykyäänkin riittäisi lähes kaikkiin käytännön sovellutuksiin.
    Niinpä ei olekaan kumma,että muutamia satoja vuosia myöhemmin paimentolaisuskonnon innokkaat harrastajat yrittivät hävittää juurineen maailmasta moisen pakanallisen ja saatanallisen tieteen tulokset.
    He melkein onnistuivat.
    Archimedeen tieteellisiä tekstejä on säilynyt vain arabialaisina käännöksinä.

    Äänestä

Kerro mikä se artikkeli oli ettei tarvitse arvailla.

Äänestä

Ilmiselvä provo, hihhuli EI tilaa missään tapauksessa Tiede-lehteä. Paitsi ehkä silloin jos hänen päänsä paranee.

Äänestä
  • Jospa hän luki lehteä pää-sairaalassa? Uskoo asuvansa siellä, kun on ollut siellä niin kauan?

    Äänestä

Teidän huushollissa varmaan lopetettiin Teknarinkin tilaaminen kun Shellin bensa voitti testin, ellei sitä ollut lopetettu jo silloin kun Taunus hävisi testin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hyvästi tiedelehti! kirjoitti:

Loppui siihen tuon aviisin tilaaminen meidän huusholliin. Törkeän asiaton artikkeli lokakuun lehdessä, samanlaista linjaa on nyt jatkunut kesästä asti. Meidän rahoillamme ei tuollaista tueta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu