Onko joukossamme desantteja, nettidesantteja?

Kommarit ravaa?

Desantteja joiden tehtävänä on lietsoa eripuraa ja sabotoida kirjoituksia.
Lähettävätkö mediatalot desanttejaan kilpailijoiden sivustoille tekemään myyräntyötä?
Mitä he saavat korvaukseksi ajankäytöstään, rahaa vai valtaa, ehkä molempia.

Montako desanttia on ylennyt jo forumeiden valvojiksi, monta luulen ma!

6

163

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rammarit kovaa

      Antaa soittaa volyymilla, silloin ei pikku rahinat kuulu!

    • Desantit eivät häiritse vaatimatonta kommentointiani ja kanssakirjoittajien ylenpalttista kehuskelua. Mainitut miljöötuhertajat ovat hiekkaa kengänpohjissa. Pito paranee vaikka hieman rahiseekin.

    • Mielikuvitus laukkaa......:)) Vaan mistäpä sitä koskaan tietää, mitä kulissien takana kähmitään =8 ]

      Minullakin kävi jo monenlaista mielessä, kun en tahtonut päästä kirjautumaan. Herjasi vaan että väärä käyttäjätunnus tai salasana. Vaikka naputtelin salasanani viimeisenpäälle huolellisesti. Ehdin olla jo satavarma että nikkini on kaapattu, vieraan sivuston desantit asialla.... Vaan sitten tajusin että yritin syöttää tänne naamakirjan salasanaa, eipä ihme ettei kelvannut :)

    • Saattavat olla myös viestejä vierailta planeetoilta. Muukalaiset yrittävät nostattaa meitä toinen toisiamme vastaan pystyäkseen helpommin kaappaamaan vallan maapallolla. Elämme vaarallisia aikoja!

      • Vaarallisia aikoja nimenomaan. Tämähän tulee selväksi kun miettii milloin oli keskiaika. Siitä on helppo laskea loppuaika, jota juuri nyt elämme. Vääriä profeettoja hoippuu puskissa ruuhkaksi asti. Listoja liimailevat seinille. Kehottavat uudet "viisaat" valitsemaan etuja ajelemaan. Lopunajan etuja.


      • TaikisN

        :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      33
      7657
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4503
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      29
      4200
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      189
      3549
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      2703
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      30
      2575
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2272
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      30
      2271
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      164
      2023
    10. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      38
      1492
    Aihe