Pyydän! Rukoilkaa puolestani! Tahtooko Jumala sanoa minulle jotain? Voisitteko kertoa sen minulle täällä! Uskon elämäni on erittäin kuivaa ja kaipaan, suorastaan huudan, että Jumala puhuttelisi minua jotenkin. Kiitos jos vaivaudut! Jumala suuresti siunatkoon sinua!
Profeetat huomio!
5
87
Vastaukset
- Arja
Hei sisareni tai veljeni Herrassa,
luulen, että Jumala haluaa sinulle samaa kuin kaikille jotka ovat samassa tilanteessa kuin olet: "Etsikää Minun kasvojani kaikesta sydämestänne" ja kun lähestyt Herraa Hän lähestyy sinua. Kun itse olin vastaavassa tilanteessa, minua kosketti Raamatusta lause: ette ole vielä tehneet verille saakka vastarintaa syntiä vastaan. Ajattelin, että Jumala haluaa nähdä, että haluan tosissani lähestyä Häntä.
Herra ohjatkoon sinut virvoittavien vetten ääreen. Nyt nukkumaan.... - 1Saara
En ole profeetta, mutta suosittelen aloittamaan saarnojen kuuntelun netistä! Vaikka Kalevi Lehtisen tai Teuvo Kopran saarnoja! Lue raamattua, Jumala puhuu sanansa kautta!
http://www.saarna.net/haku.php?hakulauseke=kalevi lehtinen
saarna.net löytyy paljon muitakin saarnoja. Ei kannata juosta ihmisten perässä hakemassa "sanaa Jumalalta", se osoittaa vain laiskuutesi ruokkia hengellistä minääsi ja samalla voit tulla eksytetyksi, jos et juurruta itseäsi sanaan!- NuoriIhmettelijä
Ongelmani on nimenomaan se että saarnoja juuri kyseiseltä linkitetyltä sivustolta olen kuunnellut, rukoilen, luen sanaa. Mutta pitkä taivallus hiekkaerämaassa pakottaa mut etsimään Jumalaa myös muiden seurakuntalaisten kautta. Ajattelin että ehkä Jumalan seurakuntakin voisi auttaa mua tässä tämänkin nettisivun kautta. Kiitos kaikille vastanneille!
- =====
NuoriIhmettelijä kirjoitti:
Ongelmani on nimenomaan se että saarnoja juuri kyseiseltä linkitetyltä sivustolta olen kuunnellut, rukoilen, luen sanaa. Mutta pitkä taivallus hiekkaerämaassa pakottaa mut etsimään Jumalaa myös muiden seurakuntalaisten kautta. Ajattelin että ehkä Jumalan seurakuntakin voisi auttaa mua tässä tämänkin nettisivun kautta. Kiitos kaikille vastanneille!
Nuori-ihmettelijä. Älä eksy väärien henkien ja profetioiden huumekoukkuun.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10991112
Tässä on Herran sana sinulle.
"Hän virvoittaa väsyneen ja antaa heikolle voimaa. Nuoretkin väsyvät ja nääntyvät, nuorukaiset kompastelevat ja kaatuvat, mutta kaikki, jotka Herraa odottavat, saavat uuden voiman, he kohoavat siivilleen kuin kotkat. He juoksevat eivätkä uuvu, he vaeltavat eivätkä väsy." Jes.40:29-31.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.755883Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3095255Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie414106Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2983563Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1253378Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.02190Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1272048- 1051680
- 1721371
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA971205