Romneyllä selvä johto!

1284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hienoa, että saadaan maailman mahtavimmaksi ihmiseksi oikea mies!

Äänestä

Molemmat ovat paskoja vaihtoehtoja, joten ei tässä osaa sanoa enää että kummasta voisi olla vähemmän haittaa.

Obama pahuus on ennestään tuttua, joten tuskin mitään sellaista tapahtuu mitä kukaan ei olisi osannut odottaa, siis jos hänet valitaan.

Romney taas on kuin ottaisi sian säkissä. Puheidensa perusteella hän on hihhuli joka on sekaisin kuin seinäkello, mutta voiko hän silti olla Obamaa vähemmän huonompi vaihtoehto? Mahdollisesti.

USA:n demokratia on vähän liiankin tuttua... valitaan joku maailman kovin sankari presidentiksi, joka muuttuukin parin kuukauden sisällä vähintäänkin Hitlerin kaltaiseksi roistoksi.

Ainoa mikä on varma, on että äänestäjä häviää aina.

Äänestä
  • Kumma kun sinne olisi kuitenkin niin paljon menijöitä? Harva vain pääsee.

    Äänestä

  • greencard? kirjoitti:

    Kumma kun sinne olisi kuitenkin niin paljon menijöitä? Harva vain pääsee.

    paljon on menijöitä----> paljon n sekopäitä, ei yllätä. Eiköhän nuo gallupit edeltäne tulosten manipulointia tuossa demokratia irvikuvamaassa. Kyseisesä banaanivaltiosssa käytettävät äänestyskoneet ovat yksityisten yritysten hallinnoimia ja niihin yrityksiin omistusta löytyy, keneltäpäs muulta kuin romneyltä. Järkättiinhän buskakin vilpillä ensimmäiselle kaudelle.
    Ei tulisi kuuloonkaan esim oikeassa demokraattisessa maassa Suomessa vastaavanlainen tilanne, että äntenlaskentaa hallinnoisi joku ehdokkaista, tai jokin ehsokkaan edustamista firmoista.
    Republikaanit ja sitä lähellä olevat piirit tehtailevat kyseisiä galluppeja jotta kukaan ei sitten kyseenalaistaisi vaalien "tulosta".
    Peli näyttää siis selvälle ja paskasta tulee pressa ja sodat kiihtyvät maailmalla ja bensan hinta Suomessa kipuaa reilusti yli 2 euron, että kiitos vaan niin vitusti.

    Äänestä

  • Toi on vanha uutinen ja maikkarin homotoimittajien uniukuvia.

    Äänestä

Usa rules, Russia sucks.

Äänestä
  • Näin se vain on ollut. Kun jenkkilässä on lamakausi, niin on koko maailmassa. Taas kun USA:n talousveturi alkaa puuskuttamaan, meilläkin menee paremmin.

    Äänestä

  • mahtava_ankka kirjoitti:

    Näin se vain on ollut. Kun jenkkilässä on lamakausi, niin on koko maailmassa. Taas kun USA:n talousveturi alkaa puuskuttamaan, meilläkin menee paremmin.

    niimpä, iso talous, mutta niin on eurooppakin, kuin myös aasian rypäs tänä päivänä. Mikä tahansa alue joko nostaa tai laskee maailmantaloutta.

    Äänestä

  • mahtava_ankka kirjoitti:

    Näin se vain on ollut. Kun jenkkilässä on lamakausi, niin on koko maailmassa. Taas kun USA:n talousveturi alkaa puuskuttamaan, meilläkin menee paremmin.

    Venäjällä on todella kauniita naisia. USA:n naiset ovat läskejä ja rumia.

    Äänestä

  • Otsokas_karhu kirjoitti:

    Venäjällä on todella kauniita naisia. USA:n naiset ovat läskejä ja rumia.

    Kottikärryjä työntävät matamit ovatkin sexyjä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


haIIava_hevonen kirjoitti:

Romney johtaa kaikkia galluppeja. http://www.verkkouutiset.fi/index.php/ulkomaat/983-ulkomaat/110966-110966

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu