Mitä persuja eduskuntavaaleissa äänestäneet saivat äänensä vastineeksi? Soini paatostelee vanhoin fraasein uutta tulemistaan.
Kuka muu on kyllästynyt Soinin yhteen ja samaan Kreikan tukemiseen. Eikö tuossakin Soinin pitäisi ottaa jo uusi askel?
Suljin kun en jaksanut sitä tälläkään kertaa, ei mitään mielenkiintoa antaa ääntä persuille enää.
Kuka muu on kyllästynyt Soinin yhteen ja samaan Kreikan tukemiseen. Eikö tuossakin Soinin pitäisi ottaa jo uusi askel?
Suljin kun en jaksanut sitä tälläkään kertaa, ei mitään mielenkiintoa antaa ääntä persuille enää.
Vastaukset 8
Vanhimmat
>> Suljin kun en jaksanut sitä tälläkään kertaa, ei mitään mielenkiintoa antaa ääntä persuille enää.
Mutta tarkoittaako se samalla että tuet sitä linjaa jota Katainen ja Urpilainen ajavat? Lisää suomalaista veroilla kerättyä tukirahaa Etelä-Eurooppaan, suoraan pois omasta tilipussisatasi??
Nythän suunnitteille on EU-budjetin ohelle toinen budjetti, EUROALUEEN-budjetti. Sinne kerätään Suomeltakin pian useita miljardeja euroja vuodessa rahaa, ja rahalla tuetaan Eteläisen Euroopan maita.
Täällä vaan, omien käsiin räjähtävien Suomen eläkepommiemme keskeltä rahoitamme Etelä-Euoopan maita. Haluatko oikeasti tällaista politiikkaa??
Sitä nimittäin saat, jos äänestät SDP:tä ja Kokoomusta.
Miksi kokoomuslaiset ovat rikkaita ja persut köyhiä? Minä haluan kuulua rikkaisiin, siksi äänestän kokoomuslaista. Kokoomuslaiset antavat työtä ja tietävät miten raha pannaan poikimaan, persujen mielestä kaikki yhteiskunnan yhteinen raha on jaettava persujen äänestäjille. Siksi persuja äänestävät ovat vähäosaisia, koska heillä ei ole talousosaamista.
Onhan hän saanut poliittisen kentän yhtymään. Patamustasta porvarista aina änkyrästalinistiin asti kaikki ovat yhteisrintamassa maksamassa korvauksia pankkiirien uhkapelitappiota. Ei sotakorvausten maksustakaan oltu yhtä yksimielisiä.
tuleekohan linnanjuhlissa hyppäämään valtavasta täytetkaakusta tämä?:
http://tinyurl.com/8sra2
Luulin että tänä perjantaina en yrjöä vaikak mitä tapahtuisi.
Luuleminen petti, ei kestänyt maha. Tarja-yrjöt oli pakko käydä heittämässä pyttyyn.
>> änkyrästalinistiin asti kaikki ovat yhteisrintamassa maksamassa korvauksia pankkiirien uhkapelitappiota.
Tuo ei ole pelkästään Soinin ansiota kuitenkaan. Kyseinen entinen änkyrästalinisti Arhinmäki ostettiin porvariksi yhdellä virka-Audin hinnalla ja kourallisella jalkapallolippuja.
Sillä hinnalla Arhinmäki kääntyi tummaksi Kokoomus-Porvariksi, ja alkoi tukea rahan lähettämistä Espanjan yksityispankkiirien pelivelkoja kattamaan.
Tämä pankkien tukeminen ei ole mitään kommunistin eikä vasemmistolaisen hommaa mitenkään. Siinä puhuu ihan patamusta Arhinmäki-porvari.
http://anttipesonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/115311-maksamme-eulle-yhä-enemmän-yhteiskuntamme-tuhoamisesta
Tätä politiikkaa kannatatte äänestämällä hallituspuolueita, vaihtoehtojakin on.
PerusS ja kaikki pienpuolueet.
Katsokaa YLE:n vaalipaneeli illalla klo 21,00, mukana pienpuolueet.
Toisenlaisia näkemyksiä, kannattaa katsoa.
Aloittaja ON täysin kuuro, ja keskenkasvuinen narsistinen kommunisti muutenkin tajultaan !
Luulee siitä löytävänsä elämänsä, että koittaa muut saada maksamaan omat houreensa !!