Hjälp. Olisin laittamassa kuntosalia pystyyn mutta Finnvera ja pankit ei kuulemma lähde helpostikaan rahoittamaan moista. Onko jollakin jotain vinkkejä? Ei auta kuulemma sekään vaikka kilpailua ei juurikaan ole sille pohjalle jolta olen tätä toimintaa suunnitellut ja vaikka asiakaskuntaakin piisaisi.
Kuntosalia pystyyn - Mistä rahoitusta?
Bodibuilder
353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No kysy sieltä pankista ja Finnverasta. Joko on liiketoimintasuunnitelma ja budjetit tehty? Siitä olisi hyvä aloittaa. Kuulemma.
Kaikki on valmiina ja olen ollut jo Finnveraankin yhteydessä. He sanoivat että vaikealta näyttää koska salit eivät kannata noin niinkuin yleensä. Oli siinäkin vastaus.
Itseasiassa nämä monet ideani omaavat jo liiketoimintasuunnitelmia ovat taanneet minulle jo menestyksekästä uraa. Pitää varmaan liittyä avainklubiin ja antaa osa ideoistani muiden kehitettäväksi. Tämä on se mitä tarkoitan. Yksi neuvo jonka sain olisi ostaa olemassaoleva yritys jolla liiketoimintaa monella sektorilla. Siihen ehkä saakin rahaa helpommin. Ainakin vakuuksilla muista yrityksistä.