Vakava liikenneonnettomuus on sattunut Somerolla

Salontiellä, kuten teksti-tv kertoo. Tietääkö kukaan lopullista syytä?
183628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Syitä on varmasti useita. Harvemmin yksi syy riittää. Kun nuoret ovat liikenteessä, voi vain kuvitella niitä. Poppikone, mahd. hetkellinen tarkkaavaisuuden herpaantuminen jne. Oliko yhdistelmässä edes valoja?

Äänestä

Surullista!

Äänestä
  • Mitä miinustettavaa tuossa on?????
    Surullista on!

    Äänestä

Ikävä onnettomuus ja surua moneen perheeseen . olikohan BMW autonakin??rekat pitäs viedä sinne rekkaparkkiin tauolle eikä linkkipysäkeillle. kahjo rekka kuski.

Äänestä
  • Onko teillä somerolaisilla tapana autoa ajaessanneseurata sitä valkoista reunaviivaa niin kirjaimellisesti, että linja-autopysäkillekin pitää koukata?

    Äänestä

  • vitut väliä,ja tosiaan kahjo rk kun et ymmärrä mitään mistään penikka!monen rk tarvii nykyään sääntöjen takia pysähtyä tietyksi ajaksi,ja silloin on pakko vetää parkkiin ,ettei tule sakkoa!tämä ei silti vaikuta todellisuudes tähän onnettomuuteen,kuljettaja on ollut muissa mailmoissa ennen tapahtunutta,ei siis ole keskittyny ajamiseensa ja näin tapahtui!joka onnettomuudessa yleensä syytetään ylinopeutta,miksi kysyn kun se ei todellisuudes ole tappanu ketään,vaan juuri TYHMYYS ja VÄÄRÄ TILANNENOPEUS!(ei ylinopeus)!

    Äänestä

  • Autokoulun vika kirjoitti:

    Onko teillä somerolaisilla tapana autoa ajaessanneseurata sitä valkoista reunaviivaa niin kirjaimellisesti, että linja-autopysäkillekin pitää koukata?

    Lueppas nimimerkki " Autokoulun vika " uudelleen onnettomuusuutinen niin huomaatko ( vai onko luetun ymmärtäminen sinulle vaikeaa) mistä nuoret ovat kotoisin.

    Äänestä

  • nuoria sureva kirjoitti:

    Lueppas nimimerkki " Autokoulun vika " uudelleen onnettomuusuutinen niin huomaatko ( vai onko luetun ymmärtäminen sinulle vaikeaa) mistä nuoret ovat kotoisin.

    Eivätkö nämä arvostelijat nimenomaan ole somerolaisia?
    Ainakin tämä on Somero -aiheinen ketju!

    Tekstini oli vastaus tekstille:
    " Oliko yhdistelmässä edes valoja? "

    Äänestä

  • Autokoulun vika kirjoitti:

    Eivätkö nämä arvostelijat nimenomaan ole somerolaisia?
    Ainakin tämä on Somero -aiheinen ketju!

    Tekstini oli vastaus tekstille:
    " Oliko yhdistelmässä edes valoja? "

    Siis ymmärryksessä on nyt vikaa, ethän maininnut valoista viimeksi halaistua sanaa? Mitä tuohon pysäkeille koukkaamiseen tulee, olen nähnyt aurausauton talvisin tekevän niin. Kun ajoin perässä, syntyi aina vaaratilanne joka pysäkin jälkeen.

    Äänestä

Jossain sanottiin että kuljettajan ajovirhe onnettomuuden syy. Turha jossitella, tapahtunut mikä tapahtunut.

Äänestä
  • Pitäisi vaan ajaa lujempaa, niin ei auto suostuisi joka pysäkille koukkaamaan. Tie on kuitenkin leveä ja kolmekin autoa on usein nähty rintarinnan sulassa sovussa. Kyllä tuossa on täytynyt olla jokin kuljettajan näkökykyä sokaiseva syy, vastaantulijan häikäisy tai likainen ja märkä tuulilasi, vialliset tai kuluneet pyyhkimen sulat, ehkä epähuomiossa on laitettu pakkasnestettä pissapoikaan, kun oli yksi halla-aamukin. Se muodostaa lasiin läpinäkymättömän rasvaisen kalvon.

    Äänestä

  • onhan niitä kirjoitti:

    Pitäisi vaan ajaa lujempaa, niin ei auto suostuisi joka pysäkille koukkaamaan. Tie on kuitenkin leveä ja kolmekin autoa on usein nähty rintarinnan sulassa sovussa. Kyllä tuossa on täytynyt olla jokin kuljettajan näkökykyä sokaiseva syy, vastaantulijan häikäisy tai likainen ja märkä tuulilasi, vialliset tai kuluneet pyyhkimen sulat, ehkä epähuomiossa on laitettu pakkasnestettä pissapoikaan, kun oli yksi halla-aamukin. Se muodostaa lasiin läpinäkymättömän rasvaisen kalvon.

    Aivan, myös huurunpoistaja on voinut olla epäkunnossa. Kun autossa on paljon väkeä, tuppaavat lasit hikistymään hirveästi. Nuorten autot ovat usein vanhemmasta päästä ja sähkövikoja voi olla enemmänkin valoista alkaen. Matkustajatkin voivat äänekkäästi häiritä kuskia ja pahimmassa tapauksessa jopa tarttua rattiin tai käsijarruun.

    Äänestä

  • kaikkea on ollut kirjoitti:

    Aivan, myös huurunpoistaja on voinut olla epäkunnossa. Kun autossa on paljon väkeä, tuppaavat lasit hikistymään hirveästi. Nuorten autot ovat usein vanhemmasta päästä ja sähkövikoja voi olla enemmänkin valoista alkaen. Matkustajatkin voivat äänekkäästi häiritä kuskia ja pahimmassa tapauksessa jopa tarttua rattiin tai käsijarruun.

    varsinki ku olet juoppokuskina!ollaan eletty sitä hetkeä vaan ja ei ole keskitytty tärkeimpään siis liikenteeseen.

    Äänestä

lopettakaa spekulointi. Tapahtuneelle ei voi enää mitään. Ollaan fiksuja ja lopetetaan syyllistäminen. Hirveä asia muutenkin.
Lepää rauhassa B.

Äänestä
  • tosiaankaa mitään,mut siitä pitäisi jokaisen oppia että autolla ajaminen ei ole leikkimistä.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


vaarallinen tie kirjoitti:

Salontiellä, kuten teksti-tv kertoo. Tietääkö kukaan lopullista syytä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu