Nyt naiset aktiivisesti äänestämään. Ja muistakaa antaa äänenne naisehdokkaille.
Valintaa on !
Valintaa on !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
nainen on peto naiselle..
näin se usein menee
Kyllä miehetkin saa ja olis hyvä jos äänestävät naisia.
Maria, maria, kolme numeroa, kolme numeroisten lukujen alkupäässä.
Joo muistakaa äänestää naiset. Mutta älkää kokoomusta ne naiset eivät saa mitään aikaan kun miet siellä pätää ( Tupu Hupu ja Lupu )
Kokoomuksen naisehdokkaissa on sellaisia, jotka eivät kulje kyseisen kolmikon talutusnuorassa. Nimenomaan heitä pitää äänestää, että saadaan joku vastavoima näille vallantäyteisille ja omahyväisille miehille.
Näin on tosi.Naiset ovat kokoomuksessa täysin sivuraiteilla. Eivät uskalla tehdä mitään omia ratkaisuja ilman ryhmänjohtajan lupaa.
äänestetty on, sitä kokoomuslaista naista.
Todella hyviä ehdokkaita ja vieläpä monta.
terv. mies äänestäjä
En minä tarkoittanutkaan niitä vanhoja ja laistostuneita kokoomus-jees-naisia, jotka valtuustossa nyt on istunut, vaan uusia luutia, jotka ei kuvia kumarra.
Kyllä pian kumartavat, kun arki alkaa.
Nimimerkkisi vuoksi kysyn, omasta kumartamisesta käsinkö kirjoitat? Tiedän kyllä täyspäisiä naisehdokkaita, joille ei tulisi käymään samoin. Alikehittyneissä maissa toivo on naisissa. Lapua on samaa sarjaa. Siispä äänestämään naista!
Perusteleppa se . Ja mitä kokoomus naise on saanu aikaan ei yhtään mitään.
Haluankin UUSIA kokoomusnaisia ja ne ei lankeakkaan alamaisiksi miesten edessä.
Mitäs ne miehet ovat saaneet aikaan? Täällä on kokonainen pitkä ketju Pöntisen aikaansaannoksista ilman yhtäkään mainintaa sellaisten olemassaolosta.
Kokoomuksen naiset ovat mahtipontisten juoksytyttöjä ja sukulaisia. Valitettavasti.
Eipä ole muutamat uudet ehdokkaat ainakaan.
onko täällä taas äänes se kokoomuksen listalta (taas kerran toivottavasti jo viiimmeesen) kerran yrittävä nainen joka koitti kaapata ittellensä ja pyrkimyksillensä paikallisen lehden. en äänestäisi vaikka olis ihan viimmeenen valtuutettu.
Uskomatonta. Miettikää kuka nämä postaukset on tänne tehnyt.
Kyllä kaikki varmaan ymmärtävät ettei kokoomuksessa ole osattu tehdä mitään oikein ennen kuin nämä kaks erinomaasta naista tulivat ehdolle. Nämä jokapaikan tyrkyt jotka on niin hyviä että.
Juttu vaan sattuu olemaan niin että ainoat jotka Lapualla on vuosiin tehneet on just kokoomuksen pojat. Rapatessa toki roiskuukin. Nämä kaks akkaa sen sijaan on kaikissa valitusyhdistyksissä ja virrenveisuissa aina ensimmäisenä ja muutenki suuna & päänä.
Onpas "kokoomuksen pojilla" hätä!
Tuskin on. Kunhan huokaalevat että loppuis äkkiä tämä vaalinalusaika ja alkais normaali elämä puoluees.
Toisin kuin luulet, olen ihan sivullinen mutta nautin vastakkainasettelusta, koska olen niin perinjuurin kyllästynyt, lukemattomien lapualaisten tavoin muuten, merkonomivaltaan. Jos niille löytyy joku vastapooli, niin halavatun hyvä juttu. Saa mun puolestani löytyä vaikka jostain toisesta puolueestakin. Pääasia että löytyy.
Lisävihje, Marian sukunimen ensimmäinen kirjain on S.
tietysti äänestän naisena naista ja numero 100 on selkee valintani !!!!!!
Minun valintani on keskustan numero 47. V
Ei hän tällä naisella ole yhtään yhteikykyä. Senverran -------- Luon.
onko se yhteistyökyvyttömyyttä, jos on asioista oma mielipide. Tunnen tyypin ja tiedän mistä puhun. Tuppisuita on liian paljon
No sitten paras naisista on numerolla 63.
Jaa, että oikein Tiisteltä. Kyllä kylän ehdokas numero 47 on ylivoimainen.
47 on vanha, aika tarvii uusia raikkaita tuulia. Menossa on pysyttävä mukana.
Marin numero on 109, riemulla ja porukalla äänestimme
nyt huilataan ja neljän päivän päästä loputkin äänestämään