Miksi PS ei käytä varojaan vaaleihin?

Olisiko liikaa antaa ehdokkaille näkyvyyttä?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Soinin klikki pitää rahat itsellään. Kentälle ei anneta edes murusia. Kaikki pitää itse maksaa.

Äänestä

Soini ymmärtää väärin puoluetuen tarkoituksen. Se on tarkoitettu vaalirahaksi, ei säätiöihin sijoitettavaksi.

Äänestä

Soini luottaa siihen, että huuhelointi, jusulointi ja kohuotsikot tuovat persuille äänet ilman, että kentälle tarvitsee antaa sille kuuluvia vaalirahoja?

Äänestä
  • Kentältä alkaa jo kuulua napinaa. Soini syö matkoilla puolueen piikkiin. Toiset maksaa kaiken omistaan.

    Äänestä

Ei tartte ku MUUT puolueet hoitaa vaalityön puolestamme! ;)

Äänestä

Timpan naaman loistoa himmentää, jos muittenkin persujen naamoja näkyy. Ja luulisivat vielä, että pSS on kansanvaltainen puolue?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omatkin valittaneet kirjoitti:

Olisiko liikaa antaa ehdokkaille näkyvyyttä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu