Sielunlaki, raha ja maailmantalous

Kun aistit ja järki muodostavat tajunnan, sielu on tajuntakin. Sielunlaki tarkoittaa sitä, että puolet maailman miehistä tajuaa todellisuuden naisellisella tavalla. Ihmiskunnan tajunta jakautuu sielunlaissa kahtia prosentuaalisesti 75 ja 25. Esimerkiksi hyvä ja paha ovat sielunlain takia elämässä. Myös raha on pahuutta.

Maailmantalouden kasvu pysähtyy jo ensi vuonna, jolloin ihmiskunnan on pakko
luopua rahasta eli pahasta. Silloin loppuu herrojen arvovalta ja alkaa todellisen kansanvalta, demokratia. Ha.

http://www.youtube.com/watch?v=jG4QRh1v-aE&feature=related

3

190

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 66666666666666666666

      Lähi-idän kansojen tulevaisuutta ei ratkaista rahalla vaan sielunlain takia ydinaseilla. Hyvä hyvä Hamas.

    • 24Veewe

      Niin hamastako syytetään terrorismista, vaikka se toinen ääripää"Israel" rikas ja ahne maa haluaa tuhota sen ympärillä olevat kansalaiset kuten palestiinaan. Hamas taistelee omien oikeuksien ja arvojen puolesta. Se on isänmaallista, joka näin tekee. Töykeät sortaja juutalaiset harjoittavat joka päivä sitä sortoa, mistä palestiinalaiset saa kärsiä. Kuten liikkuvuuden vapaudesta, tuonnin ja viennin kaupasta, omista alueista ja asutuksista. Tästä tärkeimmistä elinkeinoista palestiina joutuu luopumaan. Hamas taistelee rikollisia vastaan. Israel taas näyttää jälleen kerran, miten ahnea ja likaisen rahan pyörittäjä se on. Nyt alkoi likainen sota, jota toinen imperialistinen maa sitä tukee, yhdysvallat tietysti. Kaksi tekopyhää kaksikkoa jotka vievät toisten öljyt, ja luonnon varat tuhoamalla heidän yhteisöjään huippu teknologia sotakaluston avulla! Määrään teidätkin taistelemaan Amerikan yhdysvaltojen ja Israel juutalasiten IMPERIALISMIA VASTAAN!

    • yurki1000

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      87
      834
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      764
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe