Media tyrkyttää tiedonpalasia, mutta
kokonaisuus jää meidän koottavaksi:
1) Jo Isä-Bushia syytettiin siitä, että hän ei valloittanut Irakia kokonaan Saddamin Kuwait-seikkailun aikana. Ilmeisesti Ranska ja Saksa jo silloin rajoittivat impperialistien ahneutta ja Isä-Bush ei yksipuoliseen hankkeeseen ryhtynyt.
2) YK:n asetarkastusten aikoihin sattui episodi, jonka (suomi-)media on halunnut tietoisesti unohtaa. Saddam halusii häätää USA-jäsenet, vedoten siihen, että nämä olivat kokoamassa sotilaallista, muita tarkoitusperiä palvelevaa tietoa. Saddam puhui mitä ilmeisimmin tällä kertaa täyttä totta. Rebublikaanit olivat aloittaneet operaation valmistautumistoimet.
3) Poika-Bush valittiin (rebublikaani). Yleisesti on nyt tiedossa, että poika-Bush käynnisti sotilaallisen Irak-operaation valmistelut het valituksi tultuaan.
4) 9-11 -isku tuli kuin tilauksesta ! ! ! Saudien tekemänä tosin ja 4000 jenkkiä sai surmansa. Tälläistä mediatapahtumaa ei jenkkilässä pitänyt jättää väliin, vaikka iskun tekijät olivat kaikkea muuta kuin irakilaisia (= saudeja). Nyt tuli impperialisteille 1000 taalan paikka, jota ei jätetä käyttämättä. Eikä jätetty. Ei oltu 'isänmaata' puolustamassa. Oltiin ajamassa impperialismin asiaa.
5) Aloitettiin mediamanipulointi joukkotuhoaseista. Impperialistien "demokraatitkin" olivat tuohtuneet iskusta. YK-tarkastusten varjossa tehdyillä sotilaallisilla urkinnoilla oli helppo suunnitella hyökkäys suht pienellä sotajoukkiolla, vain runsaat 100 000 miestä tarvittiin, koska tiedettiin, että mitään joukkotuhoaseita ei Irakilla ollut ja vastaiskukyky rajoittui konepistooleihin ja vanhoihin neukkutankkeihin.
6) NYT siis oli oivallinen tilaisuus saada Irakinkin ÖLJY ja ÖLJYTULOT haltuun. Ryhdyttiin tuumasta toimeen
7) Loput voitte lukea 1.8.2004 hesarista, osa A 11. Tässä vaiheessa on jo ÖLJYTULOJENKIN kähmiminen aloitettu.
Sillä lailla impperialismi etenee.
Näetkö metsän
puilta ?
2
120
Vastaukset
- Korpisoturi
Tämän kaiken ovat öljyn päällä asujat huomanneet heti alusta saakka ja sen vuoksi yrittävät häätää kaikki ulkomaalaiset maasta pois, keinoja kaihtamatta.
- mahtaisi
käydä, jos joku yrittäisi tunkeutua vaikka Etelä-Afrikan timanttikentille tms. omaisuuksia kahmimaan, voisi tulla kiire.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3386321Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483786- 81943
- 52860
- 41810
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v8793- 67779
- 52768
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,130753Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue14671