Aikaisemmin oli lannoitet.Venäjällä nyt Estella

Nämä on niitä VIHREIDEN mainoksia. Pois pakkoruotsi ja lohet riistokalastukselta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hallitus päätti juuri Itämeren lohenkalastuksen kiintiön pitämisen ennallaan eduskunnan suuren valiokunnan eriävästä mielipiteestä huolimatta. Myös EU ilmoitti olevansa asiasta ihan EVVK.

Harmi vain, että lohet päätyvät minkinrehuksi ennen "jalostumistaan" arvokkaiksi jokilohiksi esim. Tornionjoessa.

Suomi ampui taas itseään jalkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


er,.- kirjoitti:

Nämä on niitä VIHREIDEN mainoksia. Pois pakkoruotsi ja lohet riistokalastukselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu