Ajelin aamulla klo. 8 jälkeen viemään lasta päiväkotiin ja paikalla oli useita hälytysajoneuvoja. Tietääkö kukaan mitä siellä tapahtui, uutisissa ei näy mitään? Ihan kuin olisi ollut elvytys käynnissä? :(
Elvytys Teiskontiellä Taysin kohdalla?
marii86
4186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mää luin eka että " Elvis Teiskontiellä Taysin kohdalla " ja marketti alkometri näyttää 1.7 promillee. Hyvää illanjatkoa ja bongataa Elvis Teiskontieltä..
Tää on taas tätä ihmisen tyhmyyttä Marii 86.Mitä helvettiä sulle kuuluu mitä siä on tapahtunut.Näin voi käydä sunkin omaisille ja sitten harmittaa kun uteliaat kyselee ja on kyttäämässä.
Onhan se ihan hirvittävää jos joku tietää mitä siellä tapahtui. Itse veikkaisin sairaskohtausta tai kaatumista. Sairaala vieressä niin huonokuntoista porukkaa varmaankin paljon sillä alueella. Paikalla oli myös hylätty pyörä hälytysajoneuvojen poistumisen jälkeen. En tosin tiedä oliko bussiin nousseen pyörä, mutta oli mielestäni hieman oudossa paikassa odottamassa. Eli olisikohan joku pyörällä kaatunut?
Useita hälytysajoneuvoja...voi vittu, hälytyskeskuksen muija löi luurin korvaan, kun äitini sai epilepsiakohtauksen aivoverenvuodon jälkeen. Vitut hälytyskeskukselle !