http://m.hs.fi/inf/infomo?site=hs&view=favouritechild&feed:a=hs.fi&feed:c=news&feed:i=1305609003188&ref=mob-traf-is-frontpage-3
Näitä tuntuu lymyilevän lahkoissa enemmänkin.
Näitä tuntuu lymyilevän lahkoissa enemmänkin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nämä jeesustelijat ne vasta on reilua porukkaa, hah hah.
Eipä ole kaikissa ei uskovissakaan sen kummempaa "kehumista", jos joku uskovainen lankeaa niin kuuluuko se muille? Kaipa rikolliset jäävät poliiseilla ja väärintekijät joutuvat ulos papin viroistaan, mutta se on sen häpeä.
Jos eräät eivät hurskastelisi kokoajan omalla pyhyydellään, synnittömyydellään ja moraalisella tuomiovallalla, niin ehkä näiden tekopyhien kompastelut eivät olisi suurennuslasin alla samalla tavalla. Uskovat ovat tekopyhiä ja tekopyhyyden paljastuminen on aina hieno tapahtuma - lienee niitä harvoja aikoja, kun uskovat saavat tuntea hieman aitoa nöyryyttä. Etenkin hienoa on nähdä kuinka uskonsisaret jättävät kompastuneet jälkeensä ja jotkut saattavat jopa jäädä potkimaan maassa lojuvaa.
Ei ole mitään raadollisempaa kuin uskovien lauma - edes sudet ja piraijat eivät kohtele lajitovereitaan samalla tavalla.