KLAUKKALAN PERHETRAGEDIA JÄRKYTTÄÄ

Poliisi tutkii Nurmijärven Klaukkalassa paljastunutta poikkeuksellisen järkyttävää kaksoisvauvasurmaa.

Kotietsintää suorittaneet poliisit löysivät asunnosta kuolleen tyttövauvan. Poliisi otti miehen ja naisen kiinni. Kuulustelujen ja muiden tutkintatoimien jälkeen maastosta löytyi myös toinen kuollut vauva. Kyseessä oli vastasyntynyt poika.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012102216229313_uu.shtml
17530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Dosentti taitaa olla sittenkin oikeassa. Suomessa lapsiperheiden asiat ei ole mallillaan.

Äänestä
  • Herää nyt! Desenttihan haluaa päinvastaista eli estää lastensuojelun puuttumista edistääkseen omaa poliittista uraansa Venäjällä. Tämä on seurausta siitä, jos mentäis desantin linjoille.

    Äänestä

Se että pari pientä... viatonta Suomalaista lasta tapetaan kylmäverisesti... hädin tuskin ylittää enää edes Suomalaisen waltamedian uutiskynnystä:
mutta varjele...
jos joku on ollut lähelläkään Suomen pääministeriä teräase kädessä...
niin johan koko maailman eliittimedia jauhaa täysillä!

Äänestä
  • nehän on neegerin penikoita, ketä kiinnostaa..

    Äänestä

  • No vittu kirjoitti:

    nehän on neegerin penikoita, ketä kiinnostaa..

    Lapsivihaajat ovat varmaan tyytyväisiä vaikka monet tekopyhistelee epäloogisina.

    Viime aikojen syntyneille lapsille sattuneita ikäviä tapahtumia on puitu myös mm. aborttipalstalla. Jopa lapsivihaansa avoimesti julistaneet abortteja edistävät surmansuosijat tekopyhistelevät kilvan näiden rikosten kauheuksia.

    Miksi lasten tappaminen kohtuun on lapsia vihaavien abortinsuosijoiden mukaan hieno ja kannatettava juttu, ja ylistellään kuinka ne ei sitten kuormita väestöräjähdystä ja valtion kukkaroa, lapsi säästyi "huonojen olojen kärsimyksiltä", ja jopa "rikolliselta elämältä" (jonka siis nämä ylimeediot tietenkin "tietää" jo etukäteen!), mutta syntyneiden lasten tappamista kauhistellaan (muka) järkyttyneinä "hirveänä julmuutena, riistona" jne?? Voisi olla mieluummin ihan vaan hiljaa koska ovat kuitenkin salaa mielissään kun jälleen viimeisimpien - normaali kansalle äärimmäisen surullisten - tapahtumien jälkeen on taas kaksi lapsipoloa vähemmän vihattavana.. mutta ei, siellä näyttää pikemminkin jatkuvasta hätäsensuurista päätellen olevan liian rankka ja kiusallinen tabu kysyä miksei samat perusteet päde sitten syntyneisiinkin?!
    On se kumma miten valtava hyshys-tabu eräiden ihmisvihaa lietsova ja ilmeisen häpeällinen aate voi olla kun se paljastetaan koko karmeudessaan!

    Äänestä

Nuohan oli virulaisia rosvoja muutenkin, kuka niitä tänne oikein haluaa ja vieläpä majoittaa

Äänestä

Salailivat tapausta parhaansa mukaan koska kyseessä oli taas mamujen tekemä murha, lopulta kuitenkin asia vuoti julkisuuteen.
Jos tekijä olisi ollut suomalainen, olisi asiasta revitelty lehdissä heti tuoreeltaan ja kauhisteltu kuinka kauhea hirviö suomalainen heteromies onkaan.

Äänestä

Lopettakaa toit turha mamuttelu, sillä pajastatte vaan olevanne tyhmiä.

Juuri noin teidän halutaan käyttäytyvän, teitä manipuloidaan niin ettei lahon systeemin todelliset syypäät joutuisi vastuuseen teoistaan.

Projisointia!

Äänestä
  • olivat tummia molemmat.

    Äänestä

Keskiikkonakin tapahtui todella ikäviä:
Poliisi tutkii kaksoismurhaa Kemin Vilmilästä

Asunnosta löytyi surmattuina nainen ja mies,

Toistaiseksi ei tiedetä tai ei kerrota mikä oli naisen ja miehen välinen suhde.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012102416240612_uu.shtml

Äänestä

Mutta onneksi meillä on Niinistö?
Kaikki on mennyt hienosti sen jälkeen, kun Sauli siirtyi presidentiksi?

Äänestä

Miten niin järkyttää, nuohan oli virulaisia rosvoja, ei haittaa yhtään.

Äänestä

niikö

Äänestä

Tuo Klaukkalan vauvatragedia paljastui jo reilusti aikaisemmin mutta poliisi piti sen salassa.

Tragedia tuotiin pienenä uutisenta julki samaan aikaan kun Kataisen mediaskuuppi eli veitsiuutinen nostettiin näyttävästi eetteriin.

Äänestä
  • En oikein usko että entisaikaan oli näin paljon nykyisenlaisia perhetragedioita... vaikka päättäjät ovat tuota veruketta hyväksikäyttäen kätensä ongelmasta jo pesseet!

    Kukaan ei oikein näytä muistavan eikä niistä kirjoiteta... saisiko niistä jonkun listauksen?

    On toki ollut kaikkea ikävää... mutta tälläistä ja tälläisessä mittakaavassa kuin nykyään... rohkenemme epäillä.

    Aikamme ilmiö se on: eriarvoisuuden, väliinpitämättömyyden, rahanahneuden, totalitäärisen sosialismin, arvottomuuden, ateismin... ilmiö. Tai jotain.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


EU Times kirjoitti:

Poliisi tutkii Nurmijärven Klaukkalassa paljastunutta poikkeuksellisen järkyttävää kaksoisvauvasurmaa.

Kotietsintää suorittaneet poliisit löysivät asunnosta kuolleen tyttövauvan. Poliisi otti miehen ja naisen kiinni. Kuulustelujen ja muiden tutkintatoimien jälkeen maastosta löytyi myös toinen kuollut vauva. Kyseessä oli vastasyntynyt poika.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012102216229313_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu