Näköhavainto kissasta

Jonkun kissa harhaili tänään maanantaina eteläpuistossa 21 aikoihin. Suihkulähteen kohdilta alas autotielle.
Valkoinen muutamilla värilaikuilla, musta/tumma häntä, ehkä panta.

Ilmoitelkaa tuttavillenne, joiden kissa kateissa. Vilkaat autotiet vieressä :(
591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Valintatalossa pispalan valtatie 91 oli ilmoitus kadonneesta kissasta jossa oli vaaleaa, muutama värilaikku kai ja ehkä pidempi turkki.

Äänestä
  • Kävin katsomassa, taisi olla eri.

    Äänestä

  • kylmä sää kirjoitti:

    Kävin katsomassa, taisi olla eri.

    en ole nähnyt tuota ilmoitusta, mutta tällä näkemälläni oli siis (lähes?) koko häntä kauttaaltaan musta tai hyvin tumma. Oli jo pimeää, kun pusikoissa näin sen kyyrivän ja minua katselevan. Varovasti yritin paikaltani kutsuakin, mutta arasteli varmaan koiraani.

    Äänestä

Maanantaina 22.10 Pispalan valtatiellä, noin kirkon kohdalla, jäänyt auton alle valkoinen isohko kissa, jossa harmaata.

Äänestä
  • SIinä ilmoituksen kissassa taisi olla harmaatakin... Onkohan sama. :( Jotenkin kuulostaisi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valkoinen kissa kirjoitti:

Jonkun kissa harhaili tänään maanantaina eteläpuistossa 21 aikoihin. Suihkulähteen kohdilta alas autotielle.
Valkoinen muutamilla värilaikuilla, musta/tumma häntä, ehkä panta.

Ilmoitelkaa tuttavillenne, joiden kissa kateissa. Vilkaat autotiet vieressä :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu