Aivan selkeästi kokoomuksen näytelmäkerhon vaaliharjoitus. Näinhän tehdään jykästä tärkeä, että oikein muka veitsellä vetäistäisiin.
Onko ala-arvoisempaa nähty. Mutta onhan kokoomuksen aikaisemmatkin temput ja puheet olleet suorastaan siivottomia ja kansalaisia harhaanjohtavia.
Onko ala-arvoisempaa nähty. Mutta onhan kokoomuksen aikaisemmatkin temput ja puheet olleet suorastaan siivottomia ja kansalaisia harhaanjohtavia.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Samoilla metodeillahan markkinoidaan kaikkea muutakin krääsää maailmalla.
Siellä on jokn mainospelle Kokoomuksen markkinointiosastolla saanut älyn välähdyksen.
Erittäin hyvä, kun ihmiset alkavat huomata tämän kieron tempun, jolla Kokoomus yritttää saada huomiota vallankahvaan pääsemikseksi.
Tajutkaa hyvät ihmiset, jos jo ennen vaaleja ovat näin kieroja, niin miten asiat olisivat senjälkeen, kun pääsisivät rakentamaan hyväveliverkostoa.
http://www.youtube.com/watch?v=6Ed5qBlac-Y
Kokoomus pitää kansaa pilkkanaan näillä sirkustempuillaan. Tosi alhaista, tämäkin stoori niin koominen kuin vain voi olla. Nuori mies tulee ja sanoo olevansa pinteessä, laskee puukon maahan, jolloin gorillat käyvät hänen kimppuunsa - ja mitä tekee Käteinen - juoksee karkuun. Missä kohtaa näkyy se, että edes aikoi puukottaa ketään???
Toisaalta - en ihmettele vaikka joku haluaisikin puukottaa tai tehdä jotain muuta vastaavaa....ja jos näin käy, on itse kokoomusteatterin käsikirjoittaja laatinut käsikirjoituksen.....
Mediahan tässä on taas ollut metsästämässä skandaaliotsikoita ja levikinlisäystä!
Tosiasiassa näytelmäkerhon - vapahtajan lailla - maahan polvistunut mies asetti tikarin pääministerin jalkojen juureen ja vaati tätä tarttumaan aseeeseen tappaakseen miehen lopullisesti, koska oli tät jo tarpeeksi kauan kiduttanut Ja että vielä valtakunnan päälehti Hesarikin menee ansaan!?
Mistä tiedämme, ettei tämä ollut Perussuomalaisten vaalitemppu, jolla he voivat sitten syytellä Kokoomusta.
Persuthan ovat ylivoimaisia syyttelyssä!
Koskas se totuudenpuhuminen on ollut syyttelyä muiden kuin Käteiskokkarien mielestä.....