Rääkkääjä ehkä :(

Mietityttää

HEi! Minua askaruttaa yksi juttu mutta en ole aivan varma. :( Siksi kysynkin teiltä:) Niin siis olen seurannut naapuria ja se räääkkää ehkä se tekee niin että se jättää hevosia syöttämättä eli jonkun kuukauden ja sit se ei juota hevosia paitsi joskus. Ei todellakaan hevoset saa päivässä 25 litraa vettä. Ja joskus hän jättää vieläkin yhen hevosen pihallle kun ei jaksa hakea sitä kun ei saa heti kiinni :( Että onks tää hevosen rääkkäystä ainekin minusta näyttäää siltä?? :(

6

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • _katherine_

      Mistä todella tiedät, että naapuri ei ruoki hevosia? Ota huomioon, että hän voi antaa hevosille ruuat tallissa, joten et pääse näkemään että hän niitä ruokkii. Entä onko hevosilla vesiastia tarhassa?

      Jos hevonen ei anna kiinni, on ihan normaalia että sitten se jää pihalle. Ihminen ei hevosta saa kiinni takaa-ajamalla. Yleensä hevonen antaa kiinni myöhemmin. Jättääkö naapuri hevosen ulos hetkeksi vai koko yöksi?

      Onko hevoset terveen näköisiä? Sekin kertoo jo paljon.

    • Mietityttää

      Katherine Olen päässyt monesti katsomaan ja hän ei anna hevosille edes silloinkaan ruokaa. Vesiastia on tarhassa mutta siellä ei ole koskaan vettä Mutta se taitaa johtua siitä että letku on niin hidas niin hän ei jaksa vain antaa. Siis tämä hevonen on kantavana ja hän jättää hevoset pihallle ja ei todellakaan oo terveen näköisiä sellasii raatoja joilla näkyy luut.

    • !!!

      Tee nimetön eläinsuojeluilmotus tuosta hommasta. c: Luulis vähän jo omistajan heräävän.

    • kaitsu

      onpa tyhmää rääkätä ei oo mitään tavallista homaa hevonen kärsii

    • kaitsu

      niin ihminen luulee olevansa aina oikees.Mutta sitten kun kärsii tarpeeks hevonen ja pelastuu tai kuolee niin voi käydä ihmisellekin.

    • Kamalaa!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1957
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1706
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1421
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      75
      1098
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      26
      1004
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      954
    Aihe