Älkää äänestäkö SDP:tä kuntavaaleissa.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/54464-suomen-yrittajat-lyttaa-ministerin-linjan-heikentaa-kuntapalveluita
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/54464-suomen-yrittajat-lyttaa-ministerin-linjan-heikentaa-kuntapalveluita
Vastaukset 2
Vanhimmat
Demarit ainakin tässä asiassa oikeilla jäljillä.
Demareiden yksi kävelevistä katastrofeista kun on pantu asialle vailla mitään todellista osaamista, niin tulostahan ei synny edes koko vaalikaudella,
Tulee vain huononnuksia tuohonkin asiaan, joten nahkapäätöksenkin voidaan katsoa olevan voitto vanhuksien kannalta.
Todellakin nyt puhutaan yksityistämisestä, mikä voikin olla loppujen lopuksi aivan oikea ilmaisu asialle pidemmässä juoksussa, nythän vain yritetään saada jalka mahdollisimman monen oven rakoon, ja sitten viimein, kun kunnallinen puoli on saatu ajettua alas, alkaa vasta se ökyrosvojen sanelema rahastus oikein tosissaan.
Hyvät vanhat systeemit pilataan rahankiilto silmissä, ei siinä ihmistä yhtään arvosteta muussa kuin kuin ryövättävän maksajan roolissa, ja tuo arvostus siinäkin tapauksessa on köyhille lähinnä "tiskirättisilmille" toimintaa.
Meillä luotiin suurella vaivalla hyvät ja toimivat ilmaiset terveyspalvelut, kunnes sitten tuli tämä bisnerosvoporukka päätöksentekoon pilaamaan hyvän ja toimivan systeemin.
Kunnathan ovat melko varmoja maksajia, kunhan saavat ensin ostettua omia bulvaaneja tarpeeksi päätöksentekoon.
Kovin ollaan nyt demukokkareiden toimien johdosta joutumassa kurjaan tilanteeeseen, kun näyttää siltä, että ensin viedään työpaikoilla terveys kiireisellä työtahdilla, ja epäinhimillisillä yhteiskunnallisilla toimilla, ja lopuksi nyysitään vielä vähäiset säästötkin, kuin muukin omaisuus okyrosvojen pohjattomaan ahneuden säkkiin.
Jos SDP:tä köyhä ja sairas äänestää, niin hän ei ole silloin noista asioista kumpaakaan, vaan lähinnä tyhmä. Tai sitten niitä kaikkea.