Venäjän media on alkanut korjaamaan virheellistä informaatiota Suomen lastensuojelusta ja hankkii nyt monipuolisempaa tietoa. Median suunnan muutosta pidetään poikkeuksellisena. (lähteenä tekstari)
Aiemmin venäläisten ainoana tietolähteenä toiminut "dosentti" Johan Bäckman on menettänyt uskottavuutensa nyt myös Venäjällä. Tuleeko mania-vaiheen jälkeen depressio? Mitä veikkaatte?
Aiemmin venäläisten ainoana tietolähteenä toiminut "dosentti" Johan Bäckman on menettänyt uskottavuutensa nyt myös Venäjällä. Tuleeko mania-vaiheen jälkeen depressio? Mitä veikkaatte?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Agentti Bätmänni on upseeri ja herjasmies, hän alkaa kohta karjahdella, hänellä on megafoni... Proletariaatin diktaattori (in spe) ei lannistu!
ollut vuosiin töissä, mistäköhän se on saanut rahaa elämiseen? Taitaa desantilla tulla ankeet oltavat kohta kun manit loppuu eikä oo edes kavereita jotka leikkis sen kanssa.
Saattaapi olla että sen desantin on paras mennä pohjois koreaan, koska venäläisiä hävettää se miten helposti se heitä höynäytti
Venäläisllä täyty olla myös kova halu uskoa Bätmania, nii herkästi nielivät koukun karvoinen häntinen ukoministeriä myöten. Luulisi jo tuolla tasolla hieman ekaksi tarkistettavan hölöttäjän puheiden todenperäisyyttä.
Venäjän luomus, ja tarkemmin Kremliin suhteita omaavan oligark Spiegelin, joten ei Venäjä voi menettää uskoaa Bäckmaniin.
Jos suhteet ovat vain Spiegelin käsiss, niin usko menee hänen mukanaan.
Nyt on niin, että Backman Johan on SUPO:n agentti jota on solutettu Venäjän sisäpiiriin muka suomivihaajana ja kommunistisena illegaalina.
Homma vaan meni niin överiksi, että Backman paljasti itsensä liian innokkaana vihassaan.
Luulempa, että SUPO ei voi enää käyttää Backmania ja seuraavaksi pitkä hiljaisuus, jonka jälkeen yritetään taas.