Jos moottoriveneilijät oikeasti viihtysivät merellä

he eivät ajaisi Hki-Tallinna väliä 2 tunnissa, vaan viettäisivät päivän merestä nauttien.

Perillä nää Reinot ja Annelit sitten laittaa töpselin tolppaan ja käyvät alkossa ja aloittavat pörinän avotilassa.

Merten caravaareita, sanon minä.
12326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Entä sitten? Mitä vikaa caravaanareissa? Fiksumpi elämäntapa se on kuin kiusata itseään sateessa ja tuulessa palelemassa.

Caravaanarit sentään nauttivat elämästään, toisin kuin te nykypäivän flagellantit.1

Äänestä
  • montako sadepäivää on kesässä?

    Hymyilee

    Äänestä

Alkoon ei enää tarvitse mennä, ne tuovat juomat paattiin.

Joko olet juonut maksasi pilalle ? (vai pelkän arvostelukykysi ?)

ja yhä, kateus pitää ansaita, säälin saan ilmaiseksi !

Äänestä

Matka Tallinaan on usein aika tylsä. Lähinnä se johtuu siitä, että perillä ei odota mitään uutta. Toisinaan tietenkin vaihtelevat olosuhteet tuovat mielenkiintoa ja Tallinan lahti tuo niitä kyllä lähes poikkeuksetta. Mutta onhan se tylsänäkin verrattomasti mukavampi purjehtien kuin millään muulla tavalla. Kaksi tuntia laivalla tai liukuvalla on vielä tylsempää.

Äänestä

Krapulassa vastaisella pohjoistuulella kun taistelet tuota väliä reilut 10 tuntia purjeilla märkänä, ei tule ensimmäisenä mieleen sana TYLSÄ, paremminkin ÄÄRETÖN VITUTUS.

Kyllä silloin olisi kiva painaa pedali pohjaan ja tulla kuivana perille parissa tunnissa.

Äänestä
  • Krapula nyt on aina itse aiheutettua. Ja jos meno on kryssillä ikävää, se on niissä olosuhteissa helvetillistä sen parin tunnin ajan talla pohjassa. Eikä siinä vielä kaikki, perillä seuraa kahta äärettömämpi vitutus siivotessa. Kaikilta on kuitenkin laatta lentänyt.

    Äänestä

  • suo siellä... kirjoitti:

    Krapula nyt on aina itse aiheutettua. Ja jos meno on kryssillä ikävää, se on niissä olosuhteissa helvetillistä sen parin tunnin ajan talla pohjassa. Eikä siinä vielä kaikki, perillä seuraa kahta äärettömämpi vitutus siivotessa. Kaikilta on kuitenkin laatta lentänyt.

    JOs on koneessa ytyä, niin voi ajella Georg Otsin perässä täysin tyynessä. Viru Valgeaa siemaillen ja Viro Vabaks lauleskellen.

    http://www.youtube.com/watch?v=gJJYQ4yLMsA

    Äänestä

  • Kyllä se on niin että kunnon krapula pitää ansaita! Aegnan kohdallada on pashkannettu jo pilshi puollihen! Jos pysthyy seilhaaman, ei she ihan vithuralhaan ole...

    Äänestä

  • Георг Отс kirjoitti:

    JOs on koneessa ytyä, niin voi ajella Georg Otsin perässä täysin tyynessä. Viru Valgeaa siemaillen ja Viro Vabaks lauleskellen.

    http://www.youtube.com/watch?v=gJJYQ4yLMsA

    не понял о чем речь ребята?имперские вопросы решаем? делайте свои дела но маза раша лучше не трогать .мы посмотрим как вы там варитесь и если надо придем.

    Äänestä

Krapula on köyhien tauti, ja päänsärky lähtee juomalla.

Äänestä
  • Krapula-aamua edeltävänä iltana on syytä välttää alkoholin nauttimista.

    Äänestä

liikkuu heiluvalla ka kallellaan kulkevalla purkkarilla niin ei tarvii krapulaat jotta olisi paha ola ja oksettaisi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omega 36 kirjoitti:

he eivät ajaisi Hki-Tallinna väliä 2 tunnissa, vaan viettäisivät päivän merestä nauttien.

Perillä nää Reinot ja Annelit sitten laittaa töpselin tolppaan ja käyvät alkossa ja aloittavat pörinän avotilassa.

Merten caravaareita, sanon minä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu