JOKAINEN ÄÄNESTÄMÄÄN! VIEKÄÄ DEMARIT NE KUNTOUTTAVAN TYÖTOIMINNAN IHMISET VAALIUURNILLE BEMAREILLANNE, ETTÄ EIVÄT ÄÄNESTÄ VÄÄRIN. Kokoomuslaiset voisivat myös tarjota palkallista työtä, eikä pelkkiä rukkasia.
KAIKKI MUKAAN !
KAIKKI MUKAAN !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä sosiaalidemokraattinen puolue takaaa sen että ikääntyneistä työttömistä pidetään huolta. Tuo 5- vuotta kuntouttavassa työtoiminnassa toimeentulotuen poistamisen uhalla on hieno idea. Sillä on on saavuteetu jo nyt isoja säästöjä. Esim itsarin tehneet ovat sääsäneet yhteiskunnan varoja paljon. Samoin myös ne, jotka ovat vaihtaneet paikkakuntaa juuri tuosta syystä.
Jokainen äänestyskelpoinen pitää raahata nyt vaaliuurnille. Viekää vaikka kottikärryillä " työnsä äärestä"
Se on nyt niin tiukka oaikka, että valehtelun määrän pitää tuplautua.
Juu. Oletettavasti virhemaginaali on nolla., mikäeli peli olisi rehellinen_
Orjatyöllisteyt vaaliuurnille. Kaiketi kuntien sosiaalitoimi on velvoitettu tarjoamaan vaalikyydin?
Nyt muuten räjähtää. Nuoret rkastavat vihreitä ja monet kokoomustakin. Kyllä on tulossa melkoinen vaaliylläri.
vireät ja rkp saavat jytkyn.
upeeta! homot ovat in. Samoin syyrian ja egybtin muslimiveljeskunnat, moottoripyöräjengit ja sitten nuo viherstalinistit?
Valitettavasti noiden edustajia ei kaiketi ole ehdolla kuntavaaleissa.
Minun kunnassani on onneksi monta tuttua kivaa ehdokasta tarjolla, eri puolueista. Pienen kunnan ihanuus on siinä. Nyt pikkupulmani on se, että ketä symppiksistä äänestän?
Illalla nähdään kalluppikollojen kootut selitykset.
Joko vaalitarkkailijat ovat Venäjältä ja Georgiasta saapuneet Suomeen ??????????
Late Lapista. SSSS Ry!
virhemarginaalien suunta melkovarma.
Tiedä häntä... Maan johto on niin läpimätää sakkia ja pääministeripuolue on kuin kopio vanhan Saksan Natsipuolueesta, joten mikä tahansa kusetus on mahdollista. ....Varsinkin suurilla paikkakunnilla voi Kokoomus järjestää rahalla tuloksia... Kyllä ne rosvot aina jonkin keinon keksivät.