Niin kiusallista että tätä koskevat aloitukset poistetaan palstalta.
Kiusallista tämä vaalipetosepäily
Hys hys
355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miksi ylläpidolta vaaditaan poistettavaksi? Siksi koska täällä on eräs päätoiminen henkilö joka jatkuvasti linkittää, ei osaa kirjoittaa tämä vasemmisto punikki ilmeisesti? Tämä on keskustelu palsta ei linkitys!
Perussuomalaisten piirijohtaja kohusta: ”Menen tekemään suuren hiivaleipärikoksen”
Pirkanmaan perussuomalaisten puheenjohtaja Mikko Nurmo ihmetteli perjantaina Iltalehdelle puolueen kuntavaaliehdokkaan Rauno Hautamäen lehti-ilmoituksesta noussutta kohua.
Nurmo sanoi lehdelle, että ”kyllä vastaavanlaisia tapauksia löytyy aivan varmasti muistakin puolueista”.
Mikko Nurmo, voitteko kertoa esimerkin vastaavanlaisesta tapauksesta?
– Se ei pidä paikkansa, jos jutussa on niin. Kaikkiin perussuomalaisten tekemisiin takerrutaan. Muiden puolueiden mainoksissa luvataan vaikka mitä, mikä ei pidä paikkansa.
Ei ole kyse lupauksista vaan epäillystä vaalilahjonnasta.
– En ole nähnyt koko vaalimainosta, joten asiaan on vaikea ottaa kantaa.
Mutta Iltalehdessähän te otitte kantaa asiaan...
– On hyvä, että asiasta on tehty tutkintapyyntö. Asia selviää varmasti.
Väitättekö, että Iltalehti on siteerannut teitä virheellisesti?
– Juttu kelpaa sellaisenaan. En ole edes nähnyt koko juttua.
Kommenteistanne sai käsityksen, jonka mukaan pidätte ihmeellisenä, että keskusvaalilautakunta on tehnyt asiasta rikosilmoituksen. Mikä siinä on ihmeellistä?
– Ihmeellistä on se, että media soittaa minulle ja tituleeraa koko asian.
– Täytyy sen verran todeta, että menen huomenna (lauantaina) aamulla Valkeakosken torille tekemään suuren rikoksen: menen jakamaan suomalaista hiivaleipää ihmisille. Katsotaan, minkälainen syyte siitä tulee, sillä toivon, että he äänestävät minua, kun jaan sitä leipää.
– Tämmöisiä nämä vaalikampanjat tuppaavat olemaan.
Missä Soini - siellä rötöshyysäys