Mikä on

aikuusuuden mitta. Milloin ihminen on kypsä aikuinen. Monesti kuulee näin sanottavan. Olen varmaan vähän varmaan kahjo, kun en tiedä, millon sitä kypsyy.
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että
omena on kypsä kun se putoo puusta
ihminen on vanha kun hampaat putoo suusta

Äänestä
  • putoovat kuuden vanhana

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tietoja kirjoitti:

aikuusuuden mitta. Milloin ihminen on kypsä aikuinen. Monesti kuulee näin sanottavan. Olen varmaan vähän varmaan kahjo, kun en tiedä, millon sitä kypsyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu