Nikkarin patsashanke

Nikarin patsashanke vei Lapuan kokoomukselta kaksi valtuustopaikaa ja 361 ääntä, koska oli niin naurettavan läpinäkyvä vedätys vaalien alla.
Ei lapualainen äänestäjä ole niin tyhmä, että äänestäisi joka lyhtypylvästä.
4182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Noo ei kait se nyt aivan noin yksisilmäsesti mennyt. Koomillisinta koko asiassa oli sen emeritus-päätoimittajan "älähdys" vai miksi sitä pitäis kutsua Lapuansanomissa. Kun ei lehti muuten ota kantaa mihinkään.

Äänestä
  • Heinolan kirjoitus oli erittäin hyvä, innovativiinen, hauska ja ihan asiaakin. Tiedän, että moni jutun lukenut nautti siitä todella paljon. Heinola toi siis monen tuntemukset esiin. Eikä se ollut lehden kanta vaan yleisönosastokirjoitus. Ymmärrä asioitten ero.

    Äänestä

Kylhän Heinolan Juhani oli silloi päätoimittajan lapuan sanomissa. Erittäin sensuuri yleisön kirjoituksissa. Lapuan sanomat on menny sen jälkeen hyvään suuntaan

Äänestä

Totta, nyt vaalipäivän tapahtumista kirjoitettiin suoraan nimillä. Heinolan aikaan vaan vihjailtiin. Politrukit käski Hernmannin kirjoittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huono vedätys kirjoitti:

Nikarin patsashanke vei Lapuan kokoomukselta kaksi valtuustopaikaa ja 361 ääntä, koska oli niin naurettavan läpinäkyvä vedätys vaalien alla.
Ei lapualainen äänestäjä ole niin tyhmä, että äänestäisi joka lyhtypylvästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu