Oon nyt kuukauden verran pelannut 6-tasoa päiväkenoa parilla lapulla. Kuin se aina voi mennä vierestinä joka rivissä. Kun on rivissä 2 oikein niin ne muut 4 ovat vierestä ja jos laittaa 2 riviä joissa joissa 2 samaa ja loput viereisiä numeroita niin tuleekin sen vierestä ja aina joka kerta vaikka mitenkä laittaisi.
On pakko olla joku systeemi millä saadaan selville mitä on pelattu.
Per.... koko keno älkää pelatko!
On pakko olla joku systeemi millä saadaan selville mitä on pelattu.
Per.... koko keno älkää pelatko!
Vastaukset 13
Vanhimmat
No tietysti siksi että ne sun 4 vierestä tuli mun kuponkiin
koska sen sun numeron jos se ei ole 1 tai 70
molemmilla puolilla on numero
ni siin on paljon suurempi todennäköisyys et niistä tulee jompi kumpi kun se sun nummero sun nummerroo on yksi ja sen vieres on kaksi nummeroa joko 1 enemmä tai yks vähemmä
sä et vaan ymmärrä noita toden näkösyyksiä kun oot tyhmä joka on jäänny koukkuun
kun aina menee viereen mut aattelet et huomenna ei mene
Mä olen kokeillut sitä mutta kun laitat niin tuee niiden vierestä eli aina vierestä. Ei oo todennäköisyydellä minkään valtakunnan merkitystä vaan sillä että pelatut rivit tarkistetaan etukäteen.
Hujausta koko pelitouhut. Tietotekniikalla saadaan aivan sellaiset rivit kuin halvimmaksi tulee maksaa ulos.
On ne vaan paskamaisia siellä Veikkauksessa.
Ottavat juuri Sinun pelikupongin ja valitsevat niistä numeroista ne viereiset.
Ottaisivat edes joskus jonkun muun henkilön kupongin, mutta ei, aina vaan sinun.
Tietsikka kattoo millä rivilla ei tule suuria voittoja ja sellainen rivi sitten tehdään ja mukamas arvontaan. Näkeehän sen hölmökin jos seuraa ja laittaa ylös rivit, ei paljon järkeä tarvii.
No eihän se hölmö paljon järkeä tarvii.
Sun loogisessa päättelykyvyssä on puutteita. Siksi sinusta näyttää siltä, kuin arvottais aina "vierestä" se numero.
ette te ymmrtäny mitään todennäköisyyksistä joita kirjoitin ne on vaikeita selittää kadunmiehille
mut mul on helppo keino millä huomaatte että keno ei ole huijausta
ostatte pingis palloja 70 kappaletta numeroitte ne 1-70
sit teetteoman leikki kenorivin mikä taso hyvänsä
sit kaadatte numeroidut pallot isoon saaviin ja sitten sekotatte niitä
sit pipo silmille ja käsi saaviin ja sekotatte ja nostatte 20 palloa yhen kerrallaan
koko ajan sekottaen ja sit tarkistamaan ja taas menee vierestä eikä osu niin et isoja voittoja tulis
tässä vielä todennäköisyys sille että nostamasi 10 palloa on sama kuin sinun rivisi
1:2 150 000
http://fi.wikipedia.org/wiki/Keno
Kokeiltu on ja kahdella eri tavalla peräkkäin ja seurattu monta viikkoa sekä laitettu samalla tavalla joka kerta rivit allekkain ja numerot joka kerta oikeille paikoilleen aivan samalla tavalla kuin veikkauksen rivit eli joka toinen kerta toisella ja joka toinen kerta toisella menetelmällä eikä taastusti tule niin systemaattisia ja säännöllisiä tuloksia kuin kenorivit kun ne laittaa allekkain ei sinnepäinkään eikä samoja numeroita "päivä" ja "ilta-arvonnassa"- Sopii kokeilla ja oikealla tavalla ja ottaa useamman viikon otos ja myös laittaa ne "arvotut" rivit samalla tavalla.
Vertailut on tallessa - käyttöä varten.
Voi jeesuksen juonet ja kristuksen kujeet !!
Kun arvotaan kaksikymmentä numeroa seitsemästäkymmenenestä, niitä
erilaisia kahdenkymmenen numeron nippuja voi olla...tadaaa!!....
yli 1,6 triljoonaa !!!
Siellä on mitä ihmeellisimmältä näyttäviä yhdistelmiä.
Ihan oman mielenterveytesi kannalta, usko pois, ei Veikkauksen tarvitse huijata.
Kaipa voittorivi päätetään sen mukaan että mahdollisimman monelle tulisi juurikin noita "yhden päähän" tilanteita.
Eli ihan "jännittävyyttä" tällä lisätään, ei siis mitään huijausta tms
Sama juttu hedelmäpeleissä, jos kone päättää "ei voittoa" tulee kuviot niin että jää juurikin yhden päähän
Sama juttu kun menen kuppilaan niin aina vierestä viedään.
Saatanan Veikkaus!