tai edes kerro mitä asiaa hän ajaa... muut saava palsta tilaa oli kyseessä kuka tahansa ääniharava
Halla-ahoa ei ole olemassa Hesarille tai iltapäivälehdille. Tämä on syrjintää, hänen saamansa ääni on yhtä arvokas kuin kenen tahansa muun saama ääni. Hän sentään oli 3. hesassa ja koko maassa.
Pitäisiköhän "mafioso" mediaa jonkin tahon näpäyttää, tämän kaltaiset sisäpiirisopimukset eivät kuulu demokraattiseen maahan. Todella huolestuttavaa.
Halla-ahoa ei ole olemassa Hesarille tai iltapäivälehdille. Tämä on syrjintää, hänen saamansa ääni on yhtä arvokas kuin kenen tahansa muun saama ääni. Hän sentään oli 3. hesassa ja koko maassa.
Pitäisiköhän "mafioso" mediaa jonkin tahon näpäyttää, tämän kaltaiset sisäpiirisopimukset eivät kuulu demokraattiseen maahan. Todella huolestuttavaa.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Valtamedia on täysin puolueellinen eli pienen valtaeliitin käsissä.
PS on järjestelmällisen parjauksen ja mitätöimisen kohde.
Valtaeliitti pelkää, kun kerrankin on kansalaisten tahtoa kuuliaisesti kuunteleva puolue noussut suureksi.
"Valtamedia on täysin puolueellinen eli pienen valtaeliitin käsissä. "
Tyypillinen täysin mitäänsanomaton populismifraasi. Mikä on "valtamedia" ja mitä on "valtaeliitti"?
Jos Soini ja PS edes pienessä määrissä kunnioiitasi maamme demokrattista järjsetelmää he olisivat itse tuota "valtaeliittiä". Nyt ne ovat vain "vaalieliittiä" ilman valtaa. Mutta valinta oli täysin oma, joten siitä on rurha muille parkua.
Hallaaho tuskin antaa medioille haastatteluja.
No se on tosiaan yksi asia joka on vaijettu systemaattisesti Ylellä täysin. Halla-alhohan näyttää olevan kolmanneksi kovin ääniharava. En ole kuullut Halla-ahoa mainittavan missään. Paremman puutteessa kuitenkin seurasin vaaleja Yleltä aika tarkkaan. Ei tämä meidän Yleisradio järin puolueettomalta vaikuta.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11017755
jaa, mistä sinä sait sitten tietää että halla-aho sai niinkin paljon ääniä? minä kun katselin samaa kanavaa ja siellähän tuo tieto tuli vastaan. lienee sinulta jäänyt huomaamatta?
mutta mitä sinä asiaa täällä valitat? senkun otat yhteyttä suoraan nihin tiedotusvälineisiin ja kysy asiaa sieltä. tai sitten voi katsella vain "mestarisi" kuvaa ja tumputtaa ihan rauhassa.
ps. mene pummi töihin...
Sain tietää asian tulospalvelusta, kun tarkistin Halla-ahon menestyksen ennen kommenttini kirjoittamista. Ylellä käsitellään kaiken maailman Nakkilan kunnan ääniharavia isoon ääneen, mutta valtakunnan kolmonen mainitaan vain tyyliin "Soininvaara hävisi niukasti Halla-aholle." Mikä ei edes pidä paikkaansa kun erotusta on parisataa ääntä.
Ps. Lähdenkin tästä töihin,
Joku kansalainen jo totesikin syyn uutispimentoon: Viime kuntavaalien muutos äänimäärissä:
PS + 123 %
Kok - 9 %
Kesk - 9,4 %
SDP - 10 %
Vas - 11 %.
Meediot ovat suoraan sanottuna kauhuissaan PS:n rynnistyksestä!
" Halla-alhohan näyttää olevan kolmanneksi kovin ääniharava."
Ei taida olla. Hänen eteensä kiilaa varmaa kummeniä kuntapoliitikkoja ympäri maan. Oliko hän kolmonen Helsingissä? Vain hitusen ennen Soininvaaraa., vaikka Hallis on julkkis ja Soinivarra ei.
Ääniosuutena mitattuna hän jäi monille muille muissa kunnissa.
"En ole kuullut Halla-ahoa mainittavan missään. "
Jokaisessa vaalivalvonnassa käytiin suurten kaupunkien ääniharavat läpi. Eilen A-studiossa Väätäiseltä kysyttiin useaan otteeseen muuttuuko puolueen valtasuhteet nyt kun Hallis lisäsi kannatustaan ja Soini menetti.
Nyt on kiinni Halliksesta kuinka paljon, ja missä yhteydessä, hänestä kirjoitetaan. Ehkä hän ryhtyy tekemään hommaansa, ja ehkä hän ryhtyy petaamaan itselleen enemmän valtaa puolueessa. Silloin hänsetä raportoidaan. Mutta politiikkasivuilla, jotka eivä vältämättä ole hommalaisten seuraamaa aluetta.
Eihän medialle ole olemassa muita persuja kuin Soini. Ilmaiset viinatarjoilut (sinä maksat) saattavat loppua, jos toimittajat suututtavat yksinvaltias Soinin. Jäljet johtavat syltttytehtaalle.
Pöh, kyllähän medialle on olemassa moniakin persuja, kuten Hakkarainen, Hirvisaari ja kyllä, myös Halla-Aho. Sensaatiouutisointihan usein kohdistuu näihin äänekkäisiin ja värikkäisiin hahmoihin. Sen sijaan niistä kymmenistä persuista jotka eivät aiheuta minkäänlaista häslinkiä vaan harrastavat asiallista politikointia, vaietaan, ja näin uskotellaan ettei persuissa muuta olekaan kun kuumakalleja. Minusta se on suurempi vääristävä tekijä.
Sitä paitsi kyllä minä olen iltapäivälehdistä ja muista lukenut kuinka Halla-Aho oli ääniharavien joukossa mutta mikä ihme se nyt on, olihan Tony Halmekin, vaikkei kovin järkevä ja asiallinen tyyppi ollutkaan.
Tony Halmehan taisi saada useita tuomioita sekä ampuma-ase- että huumausainerikoksista, vielä kansanedustajana ollessaankin. Ja itse käytti aineita, vaikka oli eduskunnassa tuomitsemassa nistejä, vaikka oli itsekin sellainen. Taisi hän olla itse vielä muutakin, minkä takia oli valmis kuitenkin uhoamaan ja lietsomaan vihaa. Surkea mies oli tosiaan.
Soinihan on median lempilapsi!
Tulee esille asia kuin asia, niin toimittajat ovat rivissä tivaamassa mitähän mieltä Jees...eikun Soini on tästä asiasta.
Viis siitä,että monelta muulta saisi asiantuntevampia vastauksia. Muut ovat jääneet tiedotus- ja haastattelupimentoon.
Toimittajat valtamediassa ovat oksettavaa porukkaa, umpikieroja pelkureita
No mitäs uutisoitavaa tollasessa yhden-asian-pakkomielteisessä turhakkeessa on, ei mitään.
Ja se, et stadist löytyy muutama tuhat turhautunutta, jotka kuvittelee voivansa vain ärsyttää äänestämällä jotain turhaketta, ei ole myöskään uutinen. Syrjäytymisestä on uutisoitu aika paljon viimeaikoina.
Hallla-aho on jo niin nähty, ei mitään uutta.
Taidat asua maalla tai Kulosaaren rannassa ja kuljet taksilla töihin eikä lapsia ole - eikä sinua kiinnosta mihin veroeurot laitetaan. Et myöskään seuraa tilanneta Euroopassa muuten kuin tilaamalla nettikaupoista jotain kivaa silloin tällöin.
Voin sanoa että olet täydellisessä uutispimennossa mitä Euroopassa tapahtuu, Ruotsi on syvällä paaskassa ja se nimenomaan huolettaa, Suomessa kun on tapana kopioida Ruotsista paljon, pääasiassa hyvää mutta tämä on syvältä. Olen itse reissannut työmatkoilla pitkin Eurooppaa viimeiset 10-15 vuotta ja tutustunut työn kautta ns. fiksuihin tyyppeihin. Nämä puhuvat Halla-ahon tapaan aivan avoimesti työperäisestä maahanmuutosta kenen tahansa kanssa. Suomi on aina 5-10v jäljessä muuta Eurooppaa näissä asioissa. Kyse ei ole ihmisen ihonväristä vaan maahanmuutosta, ketä otetaan ja miksi ja onko muita vaihtoehtoja. Pitää miettiä mikä on tilanne 10v päästä. Harhaluulo että otetaan 50.000 sitä sun tätä maahanmuuttajaa ja että he pesevät lähihoitajina vanhempiamme 20v päästä. Niin kauan kuin "ilmaista" rahaa jaetaan Suomi on kuin hunajaruukku ilman kantta joka kerää tänne kaikki onnen onkijat joista tulee ongelmia sekä suuret kulut.
Keskustelu Suomessa on aivan alkutekijöissä ja tämän todistaa myös median käyttäytyminen.
kulosaaren rannastako sitä ilm aista rahaa jaetaan? niin ja muistatko yhtään missä se sinun "mestarisi" asuu? eikös se ollut tämä eira? muuten tuossa ihan minun naapurissani. asuuko täällä paljon työttömiä pummeja?
niinj aja jos vertaat sitä määrää rahaa joka menee perSSuja äänestäville "vapaa-aikahakuisille henkilöille" niin saat olla varma että se on monin monin monin kertainen vrt ns. m.utakuonoihin. pitääkö perSSutyöttömiltä ottaa myös rahnat pois?
ps. mene pummi töihin
Uutterasti täällä työttömät, räkänokkaiset, puna-viherkommarit ampuvat itseään jalkaan, todistellessaan omaa tyhmyyttään. Sallikaa minun nauraa! hohoohoo!
Kun tulette äänestysikään, niin opetelkaa laskutaidon alkeet.
rättipäät helvettiin suomesta.
muuhammed oli ppedofiili.
kun soini alkaa nuolemaan käteisen ahteria niin suomen sisun jengi perustaa oman puolueen.
Jep ja sitten EU:n vastustajat voivatkin loikata Itsenäisyyspuolueeseen.
Kiitos, vahvistit juuri käsitystäni perussuomalaisista suvaitsevaisina, avarakatseisina ihmisinä, jotka ovat kaukana kaikesta rasismista ja muukalaisvihamielisyydestä, ja luottavat rehtiin, keskustelevaan kulttuuriin.
Abraham paneskeli tyttäriensä kanssa. Kristinusko on siis sukurutsainen uskonto.
Miksi media ei huomioi sitä, että Halla-ahon äänimäärä romahti viime vuoden eduskuntavaaleista yli 9000 äänellä?
Tässä on ollut muita paljon tärkeämpiä asioita. Esimeriksi Venäjällä suosionsa menettänyt dosentti Bäckman on saanut haalittua Espoon lähiöistä kokoon kaikkiaan 40 ääntä, joilla hän ei silti päässyt valtuustoon.
Oliko eduskuntavaaleissa 1063 ehdokasta kuten nyt oli Helsingin piirin kuntavaaleissa?
Siinä se syy.
Onko siinä myös syy, että koko PS-puolue sai nyt Helsingissä 18595 ääntä vähemmän kuin viime vuonna?
oliko viime vuonnakin kuntavaalit?
Viime vuoden eduskuntavaaleissa Olavi Mäenpää sai Turusta 652 ääntä ja nyt 1009 ääntä.
Onnea Olaville! Olavilla on hyvä syy mennä Olville!
Miksi ne viitsisivät sellaselta autistilta mitään kysyä ? Äijähän vastaa vain jonkin bloginsa kautta, ei sellaselta örkiltä kukaan viitsi mitään kysellä
Niin, eikö Halla-aho itse ole boikotoinut tiedotusvälineitä mm. väärien kuvavalintojen takia. Jos ei suostu yhteistyöhön, niin ei kai niitä juttuja väkisin ruveta tekemään.
Ihan aina ei kaikista virtuaali-zombeista voi edes varmuudella tietää, ovatko he aivan oikeasti olemassakaan. Varsinkin punertavina kuultavat läpinäkyvän kalpeat kasvot voivat hämätä myös tiedotusvälineitä, vaikka toisaalta toimittajat ovatkin ihan kaikenlaisiin perversioihin jo varsin hyvin tottuneet. Silti jossakin se raja tule vastaan erikoisuuksissakin.
Ottakaa nyt huomioon, miten huonot välit Hallas-aholla on median kanssa, eihän hän pidä siitä, että häntä haastateltaisiin tai häneltä jotain kysyttäisiin. Eikä hänestä saa julkaista kuvia, sillä ne eivät näytä hänen mielestään hyviltä, ja sitä paitsi hän punastuisi taas pahanpäiväisesti tai aivan pikkutyttömäisesti, jos häneltä jotain kysyttäisiin.
Eikä hän siitä yhtään pitäisi ja syyttäisi taas mediaa. Hallas-aho on siis ikään kuin itse valinnut osansa. Hän ei pidä mediasta.
Kullä voi mediaakin syyttää, varsinkin Hesaria. Kun PS:n Hakkarainen oli ensimmäistä päivää kansanedustajana oli Hesari videokameroineen tekemässä hänestä juttua eikä sattumalta vaan tiesivät että hän möläyttää jotain josta saadaan ISO juttu Persuja vastaan. Hesari ei tee näitä "videokeikkoja" normaalisti mutta mahdollisuus tähän nolaamiseen kutkutti niin paljon että oli aivan pakko. Kun juttu oli purkissa ja valmiina levitykseen taisi aika moni toimittaja saada sarja orkkuja.
Katsokaa YouTube linkki jonka Hesari laittoi jakeluun ja jonka Hesari on käännättänyt ulkomaista levitystä varten 27.4.2012.
http://www.youtube.com/watch?v=LMMakFNTbB4&feature=related
Kohdassa 1min 35 sec Hakkarainen sanoo:
- n e e k e r i ukko tulee ja sanoo...
Hesarin käännös:
n i g g e r comes there...
Tämä on tarkoituksella käännetty väärin
Sana N e e k e r i = n e g r o englanniksi
Sana N e k r u = n i g g e r englanniksi
n e g r o JA SANAN n i g g e r sanan ero englanninkielisissä maissa on kuin yö ja päivä. Ensimmäistä ei käytetä ja jälkimmäisestä saa sakot sekä turpaan.
Näin toimii siis Helsingin Sanomat. Aivan käsittämätöntä.
Miten sitten Hakkarainen itse toimi? Eihän häntä kukaan pakottanut nolaamaan itseään ja pilaamaan mainettaan poliitikkona. Kyllä hän sen teki vapaasta tahdostaan ja aivan määrätietoisesti suunnitellen.
Ei varmaan pakottanutkaan mutta kyllähän hesari tiesi etukätään kun tällainen politiikkaan tullut Rookie saadaan kameran eteen ja esitetään johdateltuja kysymyksiä niin juttu rupeaa lentämään. Hesari toimi 7päivää lehden tavoin ja ongelmalliseksi jutun tekee se että hesarin ei pitäisi kuulemma olla Helsingin 7päivää Sanomat.
Esimerkki miten kieroutunut toimittaja laittaa rookie poliitikon vastaamaan haluamallaan tavalla. Tunti ennen haastattelua: mä oon sun frendi, voit puhua aivan vapautuneesti, tää on ihan normaalia juttua. (ja toimittajalla seisoo)
K: Onko mielestänne mitään järkeä siinä, että maahanmuuttajat tulevat tänne tekemään rikoksia?
V: Ei helevetissä ole ja minä sanon että ne perkeleen......
Maasedulla on totuttu puhumaan asioista suoraan. Tämän tietää Hesarikin ja tässä tapauksessa Hakkarainen nappasi Hesarin koukun. Hesarin tehtävänä ei ole järjestää ansoja vaan jotain aivan muuta. Tämä N-sana käännös meni jo liian pitkälle Hesarilta
etkö sinä tiedä mitä asiaa halla-ahoa ajaa? vai miksi sinun pitäisi saada lukea siitä lehdestä?
ps. mene pummi töihin
Mitä väliä Takatukka-Jussin äänillä on. Sivari istuu valtuustossa takarivissä eikä saa suutaan auki. Turha koko "neiti".
Kieltämättä harvinainen (?) tapaus tämä Halla-aho, että päätyy Helsingin äänikuninkaaksi, vaikkei valtuustossa suutansa avaa, eikä tiedotusvälineille haastetteluja myönnä.
Kunhan naputtelee pahaa oloaan blogiinsa öisin.
Tätä taustaa vasten monissa tämän palstan olisi oivaa valtuustoainesta.
No, tällainen esitys kelpasi yli 6000 helsinkiläiselle, mutta äänestimmehän me euroviisujuontajankin jatkoon.
Niin ja kolmiloikkajia, hiihtäjiä sekä kaiken maailman itse tehtyjä taiteilijoita. Näillä ei ole edes ideoita tai omaa päätä. Seuraavat virran mukana vaikka olisi vallankaappaus ja sopeutuvat tilanteeseen. Todellisia pahviaivoja eduskunnassa. Tilalle huippuyritysten johtajia sekä selvä suunta mihin ollaan menemässä. Suomessa riittäisi 50-100 kansanedustajaa. Onhan se tavallaan jo toteutunut, 100 nykyisistä ei tee mitään hyödyllistä, kilpailevat vaan keskenään ja käyvät laseja kilistelemässä. Jos kaikki olisivat Ben zyskowiczin kaltaisia niin riittäisi 100 edustajaa ja maalla menisi paljon paremmin.
Ei media ole hirveästi elämöinyt silläkään, että Arhinmäki nosti äänistaalistaan viime kunnallisvaaleihin verrattuna: silloin 4024, nyt 6482
Jotain voisi repiä irti siitä uutisesta, että Vasemmistoliiton listoilta Helsingin valtuustoon nousi Dan Koivulaakso, joka on julistanut avoimen sodan äärioikeistolaisille ja ulkomaalaisvastaisille hörhöille.
Saattaa saada kivan keskustelukumppanin Halla-ahosta. Jos Halla-aho nyt suostuu keskustelemaan kenenkään muun kuin oman bloginsa kanssa.
ei helevetti sentään, ei enää näitä uudestaan syntyneitä kommareita. huh huh
Siellä missä persuilla oli tarjolla SS ehdokkaita, he menestyivät paljon paremmin kuin huuhelosoinistit. Halla-ahon asema persujen sisällä on tänä päivänä vahvempi kuin koskaan.
Rankka puhetta syyttää ehdokkaita natsien aikaiseksi SS-ryhmän kaltaisiksi pedoiksi.
Tänä päivänä joutuu vankilaan tuollaisesta herjauksesta.
No miksei tällaisella huimalla kansan tuella Suomen Sisu sitten lähde huuhelosoinisteista perustamaan omaa puoluetta? Äänimääränhän pitäisi suorastaan kasvaa, kun ei tarvitse jättää äänestämättä sen takia että puolue on "soinilainen".
Halla-Ahon aatemaailman suosiotahan on jo hyvän aikaa ennakkomitattu Vapauspuolueen avulla. Puolue onkin menestynyt loistavasti joka vaaleissa.
suomen fiksuin politikko
http://www.youtube.com/watch?v=M3xTwxU10ik
Kyllä hän kuuluu Suomen fiksuimpien politikkojen joukkoon. Joukko ei ole kovin suuri tällä hetkellä, mutta jahka nuoret saavat kokemusta poliitikan saralla, fiksujen joukkokin kasvaa.
Halla-aho on paitsi älykäs myös rohkea politikko ja juuri rohkeista mielipiteistään häntä yritetään rangaista vaikenemalla mediassa.
Rehellinen mielipiteen ilmaus kun ei ole tällä hetkellä "maantapa" politiikassa.
Kokoomus ratsastaa mielikuvilla ja hyvin näyttää menevän kansaan; vanhaan mantraan on nyt lisätty uusi sana "sivistys", kuulostaa naurettavalla kun Katainen toistaa sitä joka tilanteessa. Onkohan Kataisella yhtään omaa ideaa?
.
Hallista ei ole Virallisesti Olemassa
Hallis on poistettu kirjoista ja kansista kuten entisessä C.C.C.P: Neuvostoliitossa
.
Timo Soinilla ei ole enää sanottavaa tai annettavaa, sutkaukset onnistuu eikä muu. Halla-Aholla on ajatuksia, älyä ja sisältöä. Soini veti meidät tänne, mutta nyt on väsyneen veteraanin aika antaa viestikapula paremmalleen. Muuten jytky kuihtuu. Mahdollisuutemme on nyt tai ei koskaan.
heh heh Armeijan mukavuudenhalusta väliinjättäneellä ei ole ajatuksia saati älyä ja sisältöä. Eikä mies saa suutaan aukaistua eduskunnassa tai valtuustossa. Pelkkä heh heh on koko takatukka.
"Miksi media ei huomioi Halla-ahon yli 6000 ääntä?"
Kummallinen väite! Mediassahan käydään kumaa keskustelua siitä siirtyykö valta hommalaissiivelle. Eilen A-studiossa tätä kysyttiin varmasti kolme kertaa Juha Väätäiseltä
Ketjun aloittaja käyttää nyt Halla-ahon lempisilmaänkääntötemppua. Eisttää väitteen ja ryhtyy sitten panettelemaan ympäristöä väitteen turvin. Mutta väite onkin valhe!
Se että joku saa paljon ääniä jossain ei ole mikään uutinen. Aina joku saa muita eniten ääniä. Tärkeämpää on miten tämä näkyy politiikasta. Ja se on tällä hetkellä Persusuomalaisten käsissä. Kyllä media raportoi sitten kun köydenveto alkaa ja on jotain raportoitsvaa.
"Tämä on syrjintää"
Höpöhöpö. Se ettei kaikki media eivät hommalaiseen tapaan viisi kertaa päivässä ylistä profeettaansa Eiraan päin kääntyneenä, ei tarkoita että asiassa olisi mitään vinoutumia.
Muistakaa että profeetta ja hänen kannattajansa ovat ERITTÄIN herkkähipiäisiä. Jopa lehtikuva profeetasta saattaa hermostuttaa heidät raivoon partaalle. Muu maailma ei toimi niin.
"Ketjun aloittaja käyttää nyt Halla-ahon lempisilmaänkääntötemppua. Eisttää väitteen ja ryhtyy sitten panettelemaan ympäristöä väitteen turvin. Mutta väite onkin valhe!"
Saiskos kunnon todisteita, kiitos?
muu maailma ei anna eiran profeetan sanoa muhammedia pedofiiliksi.
Ääniharavista eniten on raportoitu juuri Halla-ahosta, koska vaalimenstys saattaa aiheuttaa jännitteitä puolueessa. Toiseksi eniten Soinista siksi että hän menetti paljon ääni.
Mutta kaikienkaikkiaan palstatilaa ei ole löytynyt kovin paljon ääniharaville. Tässä muutama syy sille:
1) Vaaliosallistumisen heikkous on paljon tärkeämpi uutinen
2) Sandy-myrsky ja kysymys islannin valvontalennoista vähensi palstatilaa kunnallisvaalien nippelianalyyseiltä
3) Tänään tulee kateuslistat taas julkisuuteen
Näistä syistä ääniharavoiden ruotimisille jäi vähemmän tilaa.
"Halla-ahoa ei ole olemassa Hesarille tai iltapäivälehdille. Tämä on syrjintää,"
Kyllä joo, mutta luuletko oikeasti mamuhyysärien Somalian Sanomien ja feministis-mamuttavien Sanoma konsernin iltapäivälehtien ajavan aidon suomalaisen asiaa, varsinkin kun tämä ei ihaile maahanmuuttajia ja tuskin feministejäkään.
Suomessa ei ole juuri nyt sellaista suurlehteä, joka kirjoittaisi kriittisesti vallanpitäjistä. Somalian Sanomien ja muiden isojen lehtien levikit ovatkin niiden hyssyttelyn ansiosta laskeneet viime vuosina tasaisesti.
Halla-aho on juuri kirjoittanut blogissaan näistä vaaleista. Löytänet tuosta vastauksia mediaakin koskeviin kysymyksiin:
http://www.halla-aho.com/scripta/vahan_vaaleista.html
H-aho keskusteleekin vain oman bloginsa kanssa.
Outo näkemys kunnallisvaikuttamisesta.
Taas mainio kirjoitus Halla-aholta. Onnea.
Keskisormen näyttämistä ja persu-kylähullujen luettelointia. Hillan pikku puudeli se jaksaa.
Blogin luettua siitä oppimaani:
H-a ei luvannut mitään - ja täten pitää lupauksensa.
Ja keskustelee seuraavankin vaalikauden vain oman bloginsa kanssa, koska se ei tulkitse häntä "väärin".
No mitä asiaa hän kunnallisvaaleissa Helsingissä ajoi?
Kun jäi minulle ihan helsinkiläisenä epäselväksi, mitä se tuppisuu on saanut aikaan edes edellisenä nelivuotiskautenaan.
Tuo Seppu Huhtan haastattelu Halla-ahon kanssa osoittaa että mies pystyy puhumaan ja osoittaa erikoista älykkyyttä.
Miten saadaan Halla-aho telkkarin keskustelu ohjelmaan.
Lähetetään palautetta Ylelle ja muille kanaville.
Äänestäjät luottavat enemmän jopa Halla-ahoon tai Arhinmäkeen kuin Soiniin. Kertoo Soinin romahtaneesta kannatuksesta aika paljon. Isä Timoon ei enää luoteta muualla kuin huuhelopiireissä.
TÄSSÄ SYY:
http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011032213408765_vl.shtml
Lue pahvi laittamasi linkki etukäteen.
Halla-aho:
"-Valokuvassa on se Halla-aho, jollaisen kuvan tiedotusvälineet ovat halunneet tarjota minusta yleisölle. On harrastettu tökeröä ja tuhruista demonisointia ja natsiviittauksia."
Erehdyttikö Halla-aho äänestäjiään luulemaan itseään joksikin muuksi?