Ministerin palkka ja Audin takapenkin pehmeä kyyti ei riitä ahneenmäelle, vaan veronmaksajen selkänahasta revittyjä euroja pitää nyhtää kaksin käsin myös valtuustosalista.
Ahneen loppu on kovin....
Ahneen loppu on kovin....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
sehän vain sosialisoi muille kuuluvia rahoja itselleen.
Socialismin motto: Kaikki mikä on sinun on minun ja kaikki mikä on minun on minun.
Kommari korkkarin motto: Voitot ovat minun, tappiot ovat meidän
istuukohan se iltaisin raha-arkun päällä niin kuin roope ankka? muiden euroista on niin pirun vaikeaa luopua.
Sanoiko se Arhinmäki, että Vasemmistoliiton menestys muuttui plödästä löyshäksi pashkaksi
sano se muutaki, mutta raha on ooppiumia omalle massulle. niinki se funtsi.
Arhinmäki tukee Suomen liittämistä Natoon puolustamaan Islantia.
Arhis sanoo vaikka mitä, jos siitä saa pirusti rahaa, se on jo nähty. Millään ei ole mitään väliä, paitsi omalla muhkealla pankkitilillä.
Sehän on kääntänyt takkinsa aivan joka lupauksessa.
Jyrkin BITCH!
t. Katiska & Urputin Co/United
EU = 666
Arhinmäkikö tuossa Ladassa oli ?
http://www.youtube.com/watch?v=79AxY4K4XRY
http://1.bp.blogspot.com/-K9DEwHokEyQ/T55MKvgLyxI/AAAAAAAAD50/EM7Ff83uhpE/s1600/432247_3317692591893_1555592682_2904047_750677357_n.jpg
joka muuta väittää niin on nuorisojaoston aivopesemä punikki.
kuten ei tämän maan köyhillekään. Vaikka kaikille antaisi miljoona euroa, niin ei olisi tarpeeksi ei. Aina pitää vaan saada lisää ihan koko ajan ja heti paikalla!
Tässä ovat kunnanvaltuuston jäsenten kokouspalkkiot:
kaupunginvaltuusto:
puheenjohtaja 390 euroa
varapuheenjohtajat ja jäsenet 295 euroa
Jäsenillä on melkoinen pino papereita kokousta varten. Asioista keskustellaan myös kokouksen ulkopuolella. Kaikkien puolueiden jäsenet saavat tämän kokouspalkkion.
Tuskin kukaan on kaupunginvaltuustossa rahan takia.
ehkäpä ahneenmäki kuuluu niihin ihmisiin jotka ajattelevat että, lisänä se on rikkakin rokassa.
Audin takapenkillä istuminen on tehnyt tehtävänsä Arhinmäkeen. Hän pitää itseään parempana, kun äänestäjänsä. Istuu hallituksessa aina vaan, vaikka tukipaketteja toisensa perään lähtee ja lähtee, ellei tälle saada stoppia. Arhinmäki petti koko puolueensa ja kun katsellaan heidän puolueensa ministerejä esim. liikenneministerin toilauksia, niin alkaa valjeta, että täysin kokemattomat ihmiset pannaan hoitamaan ministerin virkoja, jotka haluavat omassa itsetunnon puutteessa erottaa oman alansa asiantuntijat pois paikoiltaan, vaikka juuri he pitävät tämän asiat omalla monivuotisella kokemuksellaan homman hanskassa. Yhteinen etu ei siis mene vasemmiston tekojen mukaan omien etujen edelle, vaikka näin pitäisi olla. Vasemmisto on menettänyt kasvonsa Arhinmäen ja Kyllösen hommissa. Sääli, todella sääli.
liikenneministeriksi ja armeijaa käymätön puolustusministeriksi kertoo paljon Kataisen hallituksesta.
Ahneenmäki laittoi oman kaverinsakin Veikkauksen johtokuntaan, eli kommunistien hyvä veli verkosto jakaa auliisti rahaa myös lähipiiriinkin.
Että Arhinmäki kannattaa myös iranin tavoitteita israelin tuhoamiseksi. Sekä juutalaisia vastaan suomessakin kohdistettavaa kovennettua kohtelua. Eikä tämän suhteen eroa merkittävästi SDP:n eikä Vihreidenkään suhteen.
Tämä toki on vain mielipiteisiin vaikuttava arvokysymys, joka on sekä tuonut että myös vienyt ääniä. Vaikka ei olekaan yhtä merkittävä kuin arhinmäen suhmuroinnit verorahojen väärinkäytössä.
ei kai se vaan suunnittele mitään turhamaista puistoa itselleen sellä valtuustossa? meinaan vaan kun, sillä on kapea kokemus siltä alalta.