Ostin eile H&M:ltä farkut, pesin ne ja pistin tänä aamuna päälle. Kun otin ne pois kello oli noin 6 illalla ja huomasin että jalkoja vähän kutittaa, joten rasvasin ne perusrasvalla. Katselin rauhassa leffaa ja kun pari tuntia oli kulunut kutina oli alkanut ajan myötä voimistua ja voimistua, lopulta katsoin jalkoja ja ne olivat ihan punaiset ja täynnä pieniä pilkkuja. Otin heti Histec:in ja nyt jalkoja kutittaa enää vähän, niitä kuumottaa ja ne tuntuvat ikäänkuin turvonneilta. Siis miten kamalia aineita voi noissa farkuissa näköjään ollakkaan, en ole ikinä ennen saanut allergista reaktiota housuista. Taidampa viedä huomenna ne takaisin kauppaan ja kertoa mitä minulle tapahtui. Kuinka pitkään kestää että allergisen reaktion oireet häviävät kokonaan?
Allerginen reaktio farkuista
seeya,
1
485
Vastaukset
- hajusteeton2
Mä joudun pesemään farkut aina vähintään kerran, välillä jopa viisin kertaa. Niissä on jotain ainetta mikä saa mut myös reagoimaan. Varsinkin, jos menen autoon istumaan, niin oireet ovat taattuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k395268- 853762
- 503170
- 623045
- 113035
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t562393- 411878
Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?
Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai1461867Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….101825- 181751