muusikot on sivareita
ottakaamme näistä hienoista älyköistä mallia.
he on viisaita!!
mieluummin sivari kuin Armeijan käynyt!
Mut ite en oo käyny kumpaakaan koska henkisten ongelmien vuoksi en pystyny käymään kumpaakaan joten minähän olen ns radikaali haha.
Aina muutenkin suorapuheinen, suoraa kirjoitusta harrastava internetin maailmassa.
Hyvä Dingo ja Martti Syrjä/Eppu Normaali.
Hyvä Juice Leskinen, joka on myös sivarimiehiä.
Sekä Kauko Röyhkä, ikuinen vasuri aatteeltaan
Moni muusikko on myös Vasemmistolainen aatemaailmaltaan.
Dingon koko porukka SIVAREITA MYÖS ja monet muutkin
13
629
Vastaukset
- oikeistosivari
Ei sivarin käymisen tarvitse liittyä vasemmistolaisuuteen,
t: oikeistolainen sivari- Niin vetelää......
Noista aloituksessa mainituista näkee heti että ovat sivareita.
- Fiksu kaveri
Täällä myös sivari ja vasemmistolainen. Fiksujen ihmisten valinnat.
- pasifistinen tappeli
Kaikki ne vanhan Dingon soittajat eivät olleet sivareita.
"Neumann toimi merimiehenä siihen asti kunnes lähti 17-vuotiaana suorittamaan varusmiespalvelusta Miinalaiva Keihässalmelle."
Moni muusikko ei omaa vasemmistolaista arvomaailma. Pikemminkin eräänlaisen vapaudenkaipuun, kapinallisuuden ja anarkistisen ajatusmaailman.
Moni muusikko jättää siksi armeijan tai sivarin käymättä koska se estää luomasta sitä musiikillista uraa vähintään sen puolivuotta ja 6kk-ajassa voi tapahtua paljon jos bändillä riittää keikkaa ym.
Ja mikä tärkeintä siitä armeijan/sivarin tai vankilassa istumisesta ei itse hyödy mitään. Siinä tuhlaa vain omaa aikaansa.
Anarkisti-soittaja, taiteilija. - kasvisyöjä
Miten tuo viestisi liittyy sivariin???
- ei muuta
vasemmistolaiset ovat pellejä
- Vitun_Vässykät
Sivari= hyödytön ihaperse joka imee äidin tissiä.
- Lorena
Mun mieheni imee useammin mun tissiä kuin äitinsä, vaikka sivari onkin.
- Serona
Lorena kirjoitti:
Mun mieheni imee useammin mun tissiä kuin äitinsä, vaikka sivari onkin.
Mun mieheni imee useammin mun kullia, kun äitinsä tissiä. Sivareita ollaan molemmat.
- juuri näin
Johan sanoin, kommunisti, viherpiipertäjä, mielenvikainen, jokin näistä osuu aina kun puhutaan sivareista.
Hieno asia jos kommunistitkin lopulta on sivareita luonnoltaan/aatteeltaan.
Se on KAUNISTA.
Paljon haukutaan sit kommareita kuitenkin että julmia ihmistyyppejä.
Miten he voi olla julmia kun eivät kannata sotaa?- VerenPunainen
juha82friikki kirjoitti:
Hieno asia jos kommunistitkin lopulta on sivareita luonnoltaan/aatteeltaan.
Se on KAUNISTA.
Paljon haukutaan sit kommareita kuitenkin että julmia ihmistyyppejä.
Miten he voi olla julmia kun eivät kannata sotaa?Tosikommunisti ei todellakaan ole mikään sivaripaska! Jo Toveri Mao sanoi: valta kasvaa kiväärin piipusta. Lahtarin sortoa vastaan ei taistella kukkasin.
Oikea kommunisti taistelee kuin aateveljet taistelivat Stalingradissa, Pitkällä marssilla, Koreassa ja Vietnamissa. Suomen fasistisen sortokoneiston tarjoama koulutus on välttämätön edellytys kumouksen onnistumiselle.
Riistäjä ahdistaa työväkeä päivittäin ympäri Eurooppaa, finanssikapitalismin kriisi kurittaa porvariluokan sijaan nimenomaan tavallista kansalaista. Toveri Marxin ennustama kurjistuminen on saavuttamassa lakipisteensä. Mutta samalla kansainvälinen työväen herääminen on nähtävissä.
Todellisen kommunismin tie on selvä! Vain luokkataistelun kautta voimme käydä voittoon! Kuolema riistäjälle! Kuolema pääoman hännystelijöille! Uuden vallankumouksen aaltojen pyyhkiessä yli maailman, yhtäkään loisimiseen syyllistynyttä ei tule armahtaa! Pasifismi on luokkapettureille ja aatteen vihollisille. Kerran työläisen kädet kaivoivat hautakammiot faaraoiden, vielä kaivamatta on hauta koko maailman riistäjien!
'Verenpunainen; Oletko tosissasi?
Voi olla perääkin mitä väität.
Toki aika pelottavaa tekstiä sinulta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,672483Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052147Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242097Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e972097MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141875Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5801819Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1061680Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S161648Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?601604Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas411423