"Urpilainen on muuten ainoa puolueohtaja, joka saa puolueesta palkkaa/palkkiota työstään; 1 500 eur/kk."
Onko tämä totta?
Onko demaripuolue näin rikas ja Urpilainen näin köyhä, että pitää saada ainoana palkkaa työstään?
Urpilainen rahastaa?
4
76
Vastaukset
- BB-Jutta
Lisättäköön tuohon ne rahat päälle, jotka hän ottaa valtion kirstusta omaan kukkaroonsa yksityisten Bilderberg-matkojensa korvauksina.
Saas nähdä miten pian joku loisdemu taas painaa "Ilmoita asiaton viesti" -nappia tämän luettuaan. :DD - Pa(i)nonappi
Vieläkö Jutta kuittaa Fortumin hallintoneuvoston jäsenenä viisinumeroisia palkkioita käymättä edes paikalla "painamassa nappia".
Ettei Jutta vaan olisi itse ollut "painettavana"? Kieltämättä painokelpoinen kaikilta osiltaan ... jopa verkkosukat jalassa.Eiköhän nämä valtionyhtiöiden hallintoneuvostot ole nyttemmin lopetettu ja siitä saadaan kiittää/syyttää Kokoomusta. Käsittääkseni SDP olisi mielellään edelleen pitänyt nämä hallintoneuvostot.
http://www.taloussanomat.fi/arkisto/2000/10/18/hallintoneuvostojen-lopetus-jakaa-mielipiteet/200020578/12
- 6+19
Hyväveli(sisko) systeemi rules........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651606
- 104931
- 75753
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17618ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m159497- 26429
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428